Reklama

Gmina Cmolas. Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Opublikowano:
Autor:

Gmina Cmolas. Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za dostarczoną wodę i odebrane ścieki. W jakim stopniu te podwyżki wpłyną na zawartość ich portfeli?

Jedną z ważniejszych kwestii, którą na listopadowej sesji zajęli się cmolascy radni, dotyczyła ustalenia nowych stawek za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Kwestia o tyle ważna dla mieszkańców gminy, ponieważ w przypadku obu usług chodzi o wzrost cen.

 

 

Co rok więcej
Podwyżki, które przyjęli radni, najbardziej dotkną gospodarstwa domowe. Jeden metr sześc. wody od 2018 r. ma kosztować netto 3,97 zł. To o 10 gr więcej niż obecnie. Dla rodziny składającej się z czterech osób, przy założeniu, że każdy miesięcznie zużywa ok. 3 metry sześc. wody, oznacza to, że w ciągu miesiąca będzie musiała znaleźć dodatkowo 1,20 zł. O tyle bowiem w praktyce wzrosną miesięczne rachunki za wodę. Podobnie sytuacja wygląda, jeżeli chodzi o ścieki. W obecnym roku jeden metr sześc. odebranych ścieków kosztował przeciętnego Kowalskiego 3,99 zł. Od 2018 roku stawka również wzrośnie o 10 groszy i wyniesie 4,09 zł netto. 

Więcej w 48 numerze Korso Kolbuszowskiego

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE