Reklama

Gmina chce uruchomić nową linię autobusową. Sprawdź trasę

Opublikowano: śr, 30 gru 2020 08:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trzynaście przystanków ma znajdować przy nowej linii autobusowej, którą ma w planie uruchomić gmina Kolbuszowa.

Samorząd szuka przewoźnika, który będzie świadczył usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

Firma ma wozić pasażerów na trasie Kolbuszowa - Kolbuszowa Górna - Kupno - Widełka -  Mała Widełka. Łącznie będzie to odcinek o długości 17 km. 

Umowa z firmą, która przedstawi gminie najkorzystniejszą ofertę (koszt jednego kilometra wykonania usługi), ma zostać podpisana początkiem roku. Będzie ona zawarta na czas określony - do 26 lutego 2021 roku. 

Autobus na trasie Kolbuszowa - Mała Widełka ma jeździć w dni robocze od poniedziałku do piątku, oprócz świąt. Wstępnie ustalono, że przewoźnik będzie zatrzymywał się na 13 przystankach.

- Przebieg trasy i liczba kursów może ulec zmianie jedynie w wyniku uzgodnienia pomiędzy zamawiającym a wykonawcą w trakcie trwania umowy 

- zaznaczają kolbuszowscy urzędnicy.

Pasażerowie mają być przewożeni autobusem, w którym pomieści się nie mniej niż 40 pasażerów (w tym 30 miejsc siedzących).

Firma, która będzie świadczyć tę usługę, będzie mogła liczyć na rekompensatę z tytułu utraconych przychodów (3 zł do jednego wozokilometra). Warunkiem będzie uzyskanie dopłaty od wojewody podkarpackiego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy