Reklama

Głupota czy kiepski żart? Nie wiadomo, jak skomentować poczynania złodzieja znaku, który znajdował się między Domatkowem, a Nową Wsią

Opublikowano:
Autor:

Głupota czy kiepski żart? Nie wiadomo, jak skomentować poczynania złodzieja znaku, który znajdował się między Domatkowem, a Nową Wsią - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Kierowcy wciąż będą jechać 90 km/h, jest to dla nas zagrożenie - martwi się Czytelnik. - Mam nadzieję, że złodziej zapłaci za mandaty kierowców na tym odcinku drogi - dodaje.

Jak poinformował nas mieszkaniec gminy Kolbuszowa, na granicy miejscowości Domatkowa i Nowej Wsi zniknął znak drogowy informujący o obszarze zabudowanym. Drogowskaz mówił, gdzie można przycisnąć pedał gazu, nie zagrażając pozostałym uczestnikom ruchu i nie martwić się o mandat. Wcześniej żaden z mieszkańców nie powiadomił o zniknięciu znaku Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej ani też policji.

Kodeks o tym mówi

Jaka kara spotkałaby złodzieja, gdyby udało się ustalić, kto znak ukradł? - Zgodnie z kodeksem wykroczeń "Kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny" - informuje Jolanta Skubisz-Tęcza. - Zarządcą tej drogi jest Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej i z uzyskanych od nich informacji wiemy, że znak zostanie tam niezwłocznie ponownie ustawiony. Wyjaśniamy okoliczności tej sprawy - podsumowuje rzecznik kolbuszowskiej policji.

 

Więcej w aktualnym numerze Korso.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE