Reklama

Gimnazjalne, średnie czy wyższe. Jakie wykształcenie mają bezrobotni z Kolbuszowej i okolic?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Gimnazjalne, średnie czy wyższe. Jakie wykształcenie mają bezrobotni z Kolbuszowej i okolic? - Zdjęcie główne

Jakie wykształcenie mają bezrobotni z Kolbuszowej i okolic? | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Urząd Pracy w Kolbuszowej podsumował 2022 rok, jeżeli chodzi o bezrobocie w powiecie kolbuszowskim. Sprawdzamy, jakie wykształcenie mają osoby poszukujące pracy w Kolbuszowej i okolicach.

Jak pokazują dane Urzędu Pracy w Kolbuszowej, bezrobocie w powiecie kolbuszowskim jest dość niskie, w porównaniu z całym województwem podkarpackim. Poszukujących aktualnie pracy, zarejestrowanym w kolbuszowskim pośredniaku jest mniej niż 2 tysiące.

Jakie wykształcenie mają najczęściej osoby rejestrujące się w PUP w Kolbuszowej? 
Okazuje się, że najwięcej osób ma wykształcenie zasadnicze zawodowe - ponad 500 zarejestrowanych, w tym 201 kobiet. Tak wynika z danych podsumowujących 2022 rok.

Kolejno osoby poszukujące pracy ukończyły szkoły średnie - technika i szkoły policealne - 450 osób, w tym 283 kobiety.

Sporo jest także osób z wykształceniem gimnazjalnym i poniżej. Oznacza to, że nie ukończyły one szkół średnich - 255 osób, w tym 70 kobiet. 
Wiele osób poszukujących pracy posiada wyższe wykształcenie i ukończyło studia - 205 osób, w tym przeważająca część kobiet - 153.

Najmniej osób poszukujących pracy ma wykształcenie ogólnokształcące - 131 osób, w tym 90 kobiet. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy