Reklama

Gdzie wydano najwięcej pozwoleń na budowę domów w powiecie kolbuszowskim?

Opublikowano:
Autor:

Gdzie wydano najwięcej pozwoleń na budowę domów w powiecie kolbuszowskim?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Coraz więcej osób rozpoczyna budowę własnego domu. Taka inwestycja to marzenie wielu młodych mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Sprawdzamy, ile wydano pozwoleń na budowę w ostatnim czasie.

Okazuje się, że pandemia koronawirusa nie zatrzymała chętnych, aby spełnić marzenie o własnych czterech kątach. W samym 2020 roku wydano już 69 pozwoleń na budowę domów wolnostojących w powiecie kolbuszowskim (dane na koniec maja). Jak wyglądało to w latach ubiegłych?

 

 Prawie 200

 

W samym 2019 roku Wydział Architektury i Budownictwa w Kolbuszowej wydał 192 pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych. Nie dziwi fakt, że najwięcej, bo 67 pozwoleń, wydano w największej w powiecie gminie Kolbuszowa. Okazuje się, że mieszkańcy chętnie budują również swoje cztery kąty w gminie Cmolas i Majdan Królewski. - W Cmolasie jest dużo działek i fajne osiedla, gdzie jest cisza i spokój - mówi jeden z nowych mieszkańców sołectwa. 

Najmniej pozwoleń na budowę domów wydano w gminie Raniżów - 11 i gminie Niwiska - 18. Nowe budownictwo licznie powstaje również w gminie Dzikowiec.

 

Ponad 200

 

Rok 2018 był podobny do roku 2019, jeżeli chodzi o wydane pozwolenia na budowę domu. 202 osoby uzyskały prawo do postawienia budynku. W 2018 roku również najchętniej budowano się w gminie Kolbuszowa, Cmolas czy Majdan Królewski.

Ile trzeba czekać na wymarzone, przysłowiowe cztery ściany, pomijając wybór miejsca, działki czy czekania na projekt

- Czas oczekiwanie na wydanie pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego przy dokumentacji opracowanej bez uwag do dwóch tygodni - mówi Grzegorz Jaje, kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa w Kolbuszowej. - Czas oczekiwania na wydanie pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego przy stronach postępowania i zawiadomieniu o wszczęciu postępowania, przy dokumentacji przygotowanej bez uwag max cztery tygodnie - nadmienia kierownik.

 

Porównanie pięciu miesięcy roku (lata 2019 i 2020)

 

Rok 2019 od stycznia do maja - 83 pozwolenia na budowę domów

styczeń - 10 pozwoleń

luty - 15 pozwoleń

marzec - 15 pozwoleń

kwiecień - 22 pozwolenia

maj - 21 pozwoleń

 

Rok 2020 od stycznia do maja - 69 pozwoleń na budowę domów

styczeń - 3 pozwolenia

luty - 12 pozwoleń

marzec - 19 pozwoleń

kwiecień - 15 pozwoleń

maj - 20 pozwoleń

 

Liczba wydanych pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych w 2018 i 2019 roku w poszczególnych gminach:

 

Gmina/Miasto: Rok 2018 Rok 2019
Miasto Kolbuszowa: 20 19
Gmina Kolbuszowa: 63 67
Gmina Niwiska: 22 18
Gmina Cmolas: 30 28
Gmina Majdan Królewski: 26 27
Gmina Raniżów: 22 11
Gmina Dzikowiec: 19 22


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE