Reklama

Gdzie dzwonić jak zasypie drogi w powiecie kolbuszowskim? [NUMERY TELEFONÓW ALARMOWYCH]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gdzie dzwonić jak zasypie drogi w powiecie kolbuszowskim? [NUMERY TELEFONÓW ALARMOWYCH] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nieprzejezdne drogi, zasypane chodniki i drogowy paraliż - tak w ostatnich dniach wyglądały drogi na terenie powiatu kolbuszowskiego. Pługi i pracownicy zajmujący się odśnieżaniem robią, co mogą, aby udrożnić trakty.

W ostatnich dniach śnieg spowodował duże utrudnienia, szczególnie na drogach. Mieszkańcy, jak co roku, skarżą się na stan nawierzchni, mówiąc o tym, że drogowców ponownie zaskoczyła zima. 

Rzeczywistość jest jednak nieco inna, niż wydaje się niektórym. Pracownicy zajmujący się zimowym utrzymaniem dróg w całym powiecie kolbuszowskim zgodnie podkreślają, że robią, co tylko mogą, aby udrożnić i odśnieżyć drogi. Zaznaczają, że przy tak intensywnych opadach śniegu nie sposób sprawić, aby wszystkie trakty były czarne i odśnieżone.

- Monitorujemy cały czas sytuację związaną z odśnieżaniem. Staramy się, ale jesteśmy tylko ludźmi i przy tak intensywnych opadach nie jesteśmy w stanie od razu być wszędzie i wszystkim odśnieżyć drogi. Są pewne standardy. Najpierw odśnieżamy główne trakty, później kolejne. Robimy, co w naszej mocy, ale nie da się pracować przez 24 godziny na dobę

- mówi jeden z pracowników. 

Prognozy pogody na najbliższe dni pokazują, że opady śniegu mają słabnąć, a mrozy mają z dnia na dzień odpuszczać. Synoptycy na kolejny tydzień, ostatni przed świętami Bożego Narodzenia, zapowiadają odwilż i dodatnie temperatury w ciągu dnia. 

W sprawie odśnieżania dróg należy kontaktować się z:

 • drogi gminne - gmina Raniżów:
  pracownikiem urzędu gminy, Moniką Stopińską - Pacyną, tel. 607 650 804
 • drogi gminne - gmina Dzikowiec:
  urzędem gminy, tel.: 17 227 45 08
 • drogi gminne - gmina Majdan Królewski:
  urzędem gminy, tel.: 15 847 10 73
 • drogi gminne - gmina Cmolas:
  kierownikiem Zakładu Usług Komunalnych, Krzysztofem Urbanem, tel.: 661 916 103
 • drogi gminne - gmina Kolbuszowa:
  Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej:
  tel.:17 227 52 27
 • drogi gminne - gmina Niwiska:
  wójt Elżbietą Wróbel, tel.: 603 944 166
 • drogi powiatowe:
  Zarządem Dróg Powiatowych, tel.: 17 744 57 40

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy