Reklama

Gdzie był sołtys?

Opublikowano:
Autor:

Gdzie był sołtys? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI – Dlaczego na „Lasowiackich Zimiokach” nie było naszego sołtysa? Czy zabawa z mieszkańcami nie była dla niego ważna? – pytała nasza Czytelniczka.

W ostatnią niedzielę września tradycyjnie już w Kolbuszowej Górnej odbyła się impreza pod nazwą „Lasowiackie Zimioki”. Na biesiadzie, która zgromadziła tłumy mieszkańców z całej gminy, pojawili się przedstawiciele lokalnych władz oraz samorządowcy. Zebrani zauważyli też nieobecność sołtysa miejscowości. – Dlaczego pana Michała Karkuta nie było na naszym święcie? Nie chciał się z nami bawić? Przecież ta impreza odbywa się co roku i doskonale o niej wiedział – zastanawiała się mieszkanka Kolbuszowej Górnej, która zadzwoniła do naszej redakcji. Zdaniem kobiety taka postawa gospodarza wsi mogła zostać negatywnie odebrana przez mieszkańców. – To tak, jakby się wstydził naszej tradycji. „Lasowiackie Zimioki” to nasze największe święto, więc to zrozumiałe, że sołtys powinien na nim być. Trochę wstyd, że się nie pojawił – stwierdziła kobieta.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE