Reklama

Reklama

Funkcjonariusze CBA sprawdzają, czy kolbuszowski włodarz dopełnił ciążących na nim obowiązków

Opublikowano: 24 maja 2019 10:30
Autor:

Funkcjonariusze CBA sprawdzają, czy kolbuszowski włodarz dopełnił ciążących na nim obowiązków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Informację o trwającej w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej kontroli CBA potwierdził nam Krzysztof Matejek, sekretarz Kolbuszowej. Najpierw gmina dostała pismo z Centralnego Biura Antykorupcyjnego, aby dostarczyć dokumenty związane z umorzeniami, które zostały im przekazane.

Jak poinformował nas sekretarz Krzysztof Matejek, kontrola CBA w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej rozpoczęła się 8 maja i planowana jest do 8 sierpnia. - Kontrola dotyczy udzielania wybranym osobom fizycznym i prawnym ulg w spłacie zaległego podatku w latach 2012-2018. Biuro bada dokumenty dotyczące umorzeń, odroczenia terminu płatności czy rozłożenia na raty zaległego podatku dla mieszkańców gminy - wyjaśnia Krzysztof Matejek, sekretarz Kolbuszowej.

Funkcjonariusze CBA w ramach prowadzonych czynności kontrolnych sprawdzają, czy kolbuszowski włodarz dopełnił ciążących na nim obowiązków. Zajmują się tym, czy decyzje były oparte na interesie podatnika, czy interesie publicznym.

Zawsze były

Jak zapewnia Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, urząd w pełni współpracuje z kontrolerami. - Pracownicy udzielają wyjaśnień i udostępniają żądane dokumenty - stwierdza i dodaje, że urząd nie został poinformowany o przyczynie kontroli. Nie dokonywał też zgłoszeń do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - Dostarczyliśmy dokumenty do delegatury w Rzeszowie i są one tam weryfikowane - wyjaśnia włodarz. Gmina ma wskazane terminy, w których jej przedstawiciele złożą wyjaśnienia na zadane pytania.

Skąd kontrola

W rozmowie z burmistrzem Zubą zadaliśmy pytanie, czy są przypuszczenia, skąd wzięła się kontrola - Ja nie wróżę z fusów. Kontrole są, zawsze były i będą. Aczkolwiek kontrola CBA jest pierwsza za mojej kadencji - usłyszeliśmy odpowiedź naszego rozmówcy.

Szef gminy uspokaja, że kontrola w tej sprawie nie jest prowadzona przeciwko komukolwiek. Weryfikacja ma za zadanie sprawdzić, czy umorzenia były zasadne, czy powody były wystarczające, żeby zgodnie z ordynacją podatkową (przepisy regulujące prawo podatkowe) umorzyć w części, odroczyć płatność lub rozłożyć na raty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Mercedes

  Volkswagen to akurat nie typ bo sprzedaje nasze by mieć mercedesa s 600 widzę że zubowskie wosci są pełne klamst i korupcj

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Modelator

  Moderator tego kanału nie dodaje prawdy tylko wystawia co pasuje by było wystawione żenada

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Prawo i sprawiedliwość

  Sprzedawane przetargi w Kolbuszowej .dzierżawienie działek potem kupowane za nie ta kwotę co powinna byś 

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  ciecholera

  Może przy okazji sprawdzą sprzedawanie działek przy obwodnicy radnemu.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Misio

  Radnego z Górnej się zapytajcie kto wysłał zgłoszenie do CBA.