Reklama

Fundusz uczy demokracji

Opublikowano:
Autor:

Fundusz uczy demokracji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy wszystkich miejscowości zadecydowali już, na co przeznaczą swój fundusz sołecki. Nauczeni doświadczeniem, w większości pieniądze dzielili zgodnie i po gospodarsku. Eugeniusz Galek, wójt gminy, przyznaje jednak, że on sam jest przeciwny funduszowi sołeckiemu.

Dlaczego? - Z prostej przyczyny – odpowiada włodarz gminy i dodaje: - Otóż te pieniądze, które są przeznaczone na fundusz sołecki, uruchomione z dodatkiem środków unijnych, dawałyby ogromne pieniądze na inwestycje w tych samych miejscowościach. Ludzie byliby zdziwieni, jak dużo można by za te pieniądze zrobić. Gdybyśmy jednak tego funduszu nie uchwalili, to mogłyby się pojawić głosy, że w innych gminach mają, a my nie. Stąd też radni, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sołtysów, rad sołeckich i w ogóle mieszkańców, przyjęli go.

Więcej w 42 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE