Fregata wypływała 7 medali. Podkarpacka Liga Pływacka Dzieci

Fregata wypływała 7 medali. Podkarpacka Liga Pływacka Dzieci - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCI Podopieczni trenerów Witolda Rado i Bartka Pietryki pokazali się z bardzo dobrej strony w rozegranej w Kolbuszowej trzeciej rundzie wojewódzkiej ligi.

Ostatnia, trzecia runda wiosennej edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci (11-12 lat) przyciągnęła do kolbuszowskiej pływalni 170 zawodników z 13 klubów. Impreza odbyła się 18 maja. Fregatę reprezentowało 8 zawodników. W kategorii 11 lat (trener Witold Rado) pokazali się: Nikola Grochala, Oliwia Szklarz i Mateusz Wrona, a w kategorii 12 lat (trener Bartosz Pietryka):  Braian Skowroński, Milena Szklarz, Julia Szewc, Mikołaj Wójcik, Kornelia Woźniak. Zawodnicy Fregaty odegrali ważne role w tych zawodach. Zdobyli w sumie 7 medali, w tym 3 złote i 4 brązowe. - Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników. Jesteśmy dumni, że nasi podopieczni dysponują tak dobrą  formą i z dużym zaangażowaniem uczestniczą w codziennych zajęciach sekcji, czego najlepszym dowodem są wywalczone medale – zaznaczał trener Witold Rado.

W kategorii 11 lat i młodsi Nikola Grochala zajęła siódme miejsce na dystansie 100 metrów stylem zmiennym i dwunaste miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Oliwia Szklarz była ósma na 50 metrów stylem grzbietowym i dwudziesta ósma na 50 metrów "klasykiem". Mateusz Wrona zajął dziesiąte miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Bardzo dobre wyniki zanotowali nasi dwunastolatkowie. Tradycyjnie klasę pokazał Braian Skowroński. Wywalczył złote medale na dystansie 400 metrów stylem dowolnym i na 50 metrów stylem grzbietowym. Mikołaj Wójcik zgarnął  złoty medal na dystansie 100 metrów stylem motylkowym i brązowy medal na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Julia Szklarz wywalczyła brązowe medale na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym i na 400 metrów stylem dowolnym. Milena Szewc wywalczyła brązowy medal na dystansie 200 metrów stylem klasycznym i szóste miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Kornelia Woźniak zajęła piąte miejsce na dystansie 400 metrów stylem dowolnym i dziesiąte na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

Po trzech edycjach nasz klub - UKS Fregata Kolbuszowa - uplasował się na czwartym miejscu w punktacji drużynowej w kategorii Open. Braian Skowroński został najlepszym zawodnikiem wśród 12-latków wg punktacji FINA na przestrzeni wszystkich trzech wiosennych edycji.