Reklama

Festiwal Nauki i Techniki w Kolbuszowej

Opublikowano: czw, 18 maj 2017 21:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po raz kolejny, w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej, odbył się coroczny Festiwal Nauki i Techniki. Wzięło w nim udział kilkaset osób.

Festiwal odbywał się w ramach projektu „Powiat Kolbuszowski stawia na kształcenie zawodowe” przy udziale środków EFS. - Celem tego przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa zawodowego, ale również nawiązanie relacji na linii samorząd - biznes - edukacja, która ma służyć lepszemu rozwojowi naszego regionu – podkreśla Ryszard Zieliński, dyrektor ZST w Kolbuszowej.

Konferencja o szkolnictwie 
Impreza rok rocznie cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród młodzieży szkolnej, jak również mieszkańców naszego powiatu. Festiwal odbywał się w piątek i sobotę (28 i 29 kwietnia). W pierwszy dzień kolbuszowski ZST odwiedzali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ale także małe przedszkolaczki. Wtedy też zorganizowana została konferencja, w której udział wzięli m.in.: Jadwiga Parada - dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Podkarpacki Kurator Oświaty - Małgorzata Rauch, poseł RP Zbigniew Chmielowiec, Józef Kardyś - Starosta Kolbuszowski, Wojciech Cebula - Wicestarosta Kolbuszowski, Mieczysław Burek - przewodniczący Rady Powiatu, zaproszeni goście, dyrektorzy szkół oraz przedsiębiorcy. Podczas konferencji omawiany był temat związany z kształceniem zawodowym dla rynku pracy. Drugi dzień zarezerwowany został dla wszystkich mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. 

Wystawy, gry i zabawy 
Podczas Festiwalu prezentowane były m.in.: kierunki kształcenia oraz baza dydaktyczna szkół technicznych i zawodowych z powiatu kolbuszowskiego, jak również kierunki kształcenia politechnicznego. Przedstawiane były również oferty wyższych uczelni i kół naukowych z terenu województwa podkarpackiego oraz najnowsze osiągnięcia przedsiębiorców z Podkarpacia i powiatu kolbuszowskiego, a także możliwości zatrudnienia absolwentów szkół technicznych i zawodowych z naszego powiatu. Odwiedzający mogli zobaczyć różnorakie stanowiska jak np. stanowisko wirtualne lotów; prezentacyjne z robotyki, mechatroniki, biotechnologii czy doświadczalne przedstawiające podstawowe prawa z zakresu matematyki i fizyki. Chętni mogli wziąć udział również w matematycznych grach i zabawach. Na miłośników motoryzacji natomiast czekała wystawa samochodów elektrycznych i offroadowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.