Reklama

Festiwal Kultury Lasowiackiej i odpust w kolegiacie. Tak spędzili weekend mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Drugi weekend września mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego spędzili w Kolbuszowej i Kolbuszowej Górnej. W sobotę rozpoczął się Festiwal Kultury Lasowiackiej, czyli tradycyjne Lasowiackie Zimioki, a w niedzielę w kolegiacie odbyły się uroczystości odpustowe. Przeżyjmy to jeszcze raz na zdjęciach.

Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego tłumnie przybyli na imprezy i uroczystości zorganizowane w miniony weekend. Za nami odpust ku czci Najświętszego Imienia Maryi, patronki największej parafii w powiecie oraz Lasowiackie Zimioki.

W Kolbuszowej Górnej w sobotę i niedzielę (10 i 11 września) odbywał się II Festiwal Kultury Lasowiackiej. W pierwszy dzień zorganizowano imprezę "Głos Lesioków w puszczy" a w niedzielę miał miejsce "Jarmark u Górnioków". 

W sobotnie popołudnie w Kolbuszowej Górnej m.in. gotowano i pieczono, tańczono i śpiewano. Odbyły się też pokazy strażackie z miejscową jednostką OSP a gościem specjalnym był Kevin Aiston, strażak z programu "Europa da się lubić".

W niedzielę zaprezentował się natomiast zespół ludowy Górniacy, który świętował okrągły jubileusz 40-lecia. Były kwiaty, gratulacje oraz oklaski. - W ciągu czterech dekad twórczego i aktywnego działania zespół w Kolbuszowej Górnej stał się niezwykłą wizytówką nie tylko naszej gminy, ale również całego regionu - mówił o zespole podczas przemówienia burmistrz Jan Zuba.

Również w niedzielę, mieszkańcy tłumnie zjawili się na odpuście w kolegiacie. Uroczysta suma w kościele pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej odbyła się o godz. 11. Po pięknej homilii wierni przemaszerowali wokół świątyni. Ostatnia procesja wokół kościoła odbyła się blisko trzy lata temu. 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z weekendowych wydarzeń. Zebraliśmy najlepsze zdjęcia w jednym miejscu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy