Reklama

Ferie 2020 - Policja prowadzi działania

Opublikowano: pt, 10 sty 2020 16:30
Autor:

Ferie 2020 - Policja prowadzi działania  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od poniedziałku na terenie naszego województwa rozpoczynają się zimowe ferie. Czas wypoczynku dla uczniów jest również okres wzmożonej pracy policjantów, którzy rozpoczynają dzisiaj działania „Bezpieczne ferie 2020”.

Od 13 do 26 stycznia, uczniowie województwa podkarpackiego będą odpoczywać od nauki  podczas ferii zimowych. Część z nich będzie korzystać ze zorganizowanych form wypoczynku wyjeżdżając na zimowiska, duża liczba uczniów będzie jednak spędzać wolny czas w miejscu zamieszkania.

Policjanci w ramach prowadzonych działań będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Szczególnym nadzorem zostaną objęte pojazdy przewożące młodzież na zimowiska, ale również ciągi komunikacyjne, gdzie spodziewany jest zwiększony ruch pojazdów. Podróżujący mogą spodziewać się częstszych kontroli drogowych, podczas których policjanci będą sprawdzać:
•    stan trzeźwości kierujących
•    stan techniczny pojazdów
•    kontrolować urządzenia rejestrujące prędkość jazdy oraz czas postoju  
•    sposób przewożenie pasażerów, w tym stosowanie fotelików bezpieczeństwa, pasów bezpieczeństwa oraz właściwy załadunek bagaży

- Policjanci przypominają o możliwości umówienia wcześniejszej kontroli pojazdu przewożącego dzieci czy młodzież na zimowy wypoczynek. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie z kierownikiem Referatu Ruchu Drogowego pod nr tel. 17 2275 350 lub dyżurnym jednostki – tel. 17 2275 310  - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE