Reklama

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska w finale pierwszej edycji europejskiej Nagrody dla Innowacji w Polityce

Opublikowano:
Autor:

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska w finale pierwszej edycji europejskiej Nagrody dla Innowacji w Polityce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, znalazła się w finale pierwszej edycji europejskiej Nagrody dla Innowacji w Polityce (Innovation in Politics Awards) za najlepszy projekt z dziedziny polityki służący dobru społecznemu.

Fundacja Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego nominowała utworzenie Szkoły Muzycznej I stopnia w Niwiskach do europejskiego konkursu The Innovation in Politics Awards 2017 w kategorii "Społeczeństwo". Projekt nosił tytuł "Szkoła muzyczna na wsi". Uroczysta gala konkursu odbyła się 6 grudnia w Wiedniu.

W konkursie zgłoszonych zostało w sumie 589 różnych projektów z całej Europy, które oceniane były w ośmiu kategoriach. Decyzją ponad tysiąca jurorów, tj. obywateli ze wszystkich krajów europejskich, do finału konkursu zakwalifikowało się 80 najlepszych inicjatyw europejskich. Z Polski do finału zostało wybranych osiem podmiotów w pięciu kategoriach konkursowych.

Gmina Niwiska znalazła się w finale dzięki projektowi "Szkoła muzyczna na wsi", który w swych założeniach miał służyć wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci mieszkających na wsi. W finale konkursu z naszego województwa znalazł się także Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa – za punkty obsługi mieszkańców w galeriach handlowych.

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE