Reklama

Ekstra pieniądze dla urzędników w czasie pandemii. Sprawdź ile dostali

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Ekstra pieniądze dla urzędników w czasie pandemii. Sprawdź ile dostali  - Zdjęcie główne

W Kolbuszowej na nagrody przeznaczono 300 tys. zł. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po kilka tysięcy złotych wyniosły nagrody, które w 2020 roku otrzymali urzędnicy w powiecie kolbuszowskim. Za co zostały przyznane? Kto dostał ekstra pieniądze? I kto miał problemy z udzieleniem takiej informacji?

Z powodu pandemii koronawirusa, i wiążących się z nią obostrzeń, rok 2020 był bardzo trudny dla wielu firm. Sporo osób straciło pracę. Niektóre przedsiębiorstwa nie dały rady utrzymać się na rynku i zostały zamknięte.

Częściowo zamknęły się też urzędy, które wprowadziły duże zmiany w przyjmowaniu mieszkańców. Nie wiązało się to jednak z redukcją etatów. Co więcej, w większości urzędów w naszym powiecie znalazły się pieniądze na wypłacenie nagród dla pracowników.

Kilka prostych pytań, dotyczących przyznania nagród dla osób pełniących funkcje publiczne w 2020 roku, przesłaliśmy do sześciu urzędów w powiecie kolbuszowskim. Jak się okazało, dla niektórych urzędników nie były one do końca zrozumiałe. Co w nich było aż tak skomplikowanego? 

Pytając o nagrody, chcieliśmy się dowiedzieć tego, kto je otrzymał (imię i nazwisko), jaką funkcję ta osoba pełni, ile wynosiła nagroda oraz jakie osiągnięcie w pracy zawodowej spowodowało, że została ona przyznana danej osobie. Ostatnia część tego pytania, jak się okazało, sprawiła największy problem odpowiadającym na nasz wniosek o dostęp do informacji publicznej. 

Odpowiedź na nasze pytania przesłała m.in. gmina Kolbuszowa. Wynika z niej, że w 2020 r. przyznano nagrody trzem pracownikom urzędu miejskiego pełniącym funkcje publiczne: zastępy burmistrza Markowi Gilowi (2,6 tys. zł brutto), sekretarzowi Krzysztofowi Matejkowi (2,2 tys. zł brutto) oraz skarbnikowi Jackowi Mroczek (2,2 tys. zł brutto). 

- Jednocześnie nadmieniam, że wszyscy pozostali pracownicy urzędu miejskiego otrzymali nagrody w łącznych kwotach (za 2020 r.) od 2,2 tys. zł brutto do 3,2 tys. zł brutto (lub proporcjonalnie do okresu zatrudnienia)

- napisał skarbnik Jacek Mroczek. 

Łącznie było to 128 pracowników magistratu, w tym 87 urzędników i 41 osób na stanowiskach pozaurzędniczych. Na nagrody przeznaczono łącznie 300 551 zł brutto. 

- W 2021 r. ewentualne nagrody dla pracowników urzędu miejskiego będą uzależnione od realizacji założeń dotyczących budżetu gminy

- zaznaczył skarbniki gminy Kolbuszowa. 

Przedstawiciel urzędu przedstawił podstawę prawną, ale nie podał konkretnych osiągnięć w pracy zawodowej zastępcy burmistrza, sekretarza czy skarbnika, które były powodem przyznania nagrody danej osobie. 

Po naszym mailu o uzupełnienie informacji napisał:

- W uzupełnieniu, nagrody za: szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, wzorowe wykonywanie zadań i obowiązków na zajmowanym stanowisku służbowym przejawiającym się m.in. w: samodzielności, inicjatywie i kreatywności; wnikliwym, wyczerpującym i bezstronnym załatwianiu spraw z zakresu zajmowanego stanowiska; aktywności w poszukiwaniu nierutynowych i nieschematycznych rozwiązań powierzonych zadań; wyjątkowym zaangażowaniu w realizacje zadań trudnych i umiejętności konstruktywnego rozwiązania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy