Reklama

Ekipa remontowa kontynuuje prace na ulicy 11 Listopada w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ekipa remontowa kontynuuje prace na ulicy 11 Listopada w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na wykonanie zadania drogowcy mają czas do końca sierpnia.

Na ukończeniu jest przebudowa chodnika oraz ścieżki rowerowej po prawej stronie od drogi krajowej nr 9 w kierunku ul. ks. Ruczki.

- Na końcowym etapie jest już układanie kabla oświetleniowego i zabezpieczenie urządzeń obcych - informuje Andrzej Selwa z działu promocji kolbuszowskiego magistratu.

Drogowcy zabrali się już za wykonanie chodnika po lewej stronie ulicy. W dalszej kolejności, przy ulicy, pojawi się parking na 69 miejsc.

Po zakończeniu prac brukarskich, na odcinku nieco ponad 350 metrów, położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa. Na końcu pojawią się też nowe nasadzenia. Wzdłuż ulicy zostaną zasadzone np. robinie akacjowe (40 sztuk), sosny górskie (ponad sto sztuk) czy różne odmiany berberysów.

Przebudową drogi zajmuje się firma Bruk Dar Dariusz Skawiński z Brenia Osuchowskiego. To właśnie to przedsiębiorstwo złożyło najkorzystniejszą ofertę - wyceniło zakres prac na nieco ponad 1,2 mln zł brutto i zapewniło pięcioletni okres gwarancji.

Na wykonanie zadania ma czas do końca sierpnia. Na ulicy 11 Listopada obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Na razie na ulicę można wjechać wyłącznie od strony drogi krajowej nr 9. Od strony ul. ks. Ruczki obowiązuje zakaz wjazdu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE