Reklama

Dzisiaj Dzień Kobiet. Co mówią statystyki o paniach?

Opublikowano: pt, 8 mar 2019 07:00
Autor:

Dzisiaj Dzień Kobiet. Co mówią statystyki o paniach?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kobiety wypowiadają dziennie około 20 tysięcy słów. Przeciętnie, czyli te najbardziej gadatliwe, muszą nadawać właściwie przez cały czas. Dla porównania, przeciętny mężczyzna używa tylko 7 tysięcy słów na dzień.

Nie tylko w gębie kobiety są mocniejsze niż mężczyźni. Uśmiechają się również o wiele częściej, bo 62 razy na dzień. Mężczyźni podejmują ten wysiłek tylko 8 razy dziennie.

Jeśli chodzi o płacz, to statystyki znów są bezlitosne, z przewagą po stronie kobiet. Kobiety płaczą od 30 do 64 razy w roku. Dla porównania: mężczyznom zdarza się to maksymalnie do 6 razy w roku. Bycie kobietą ma też swoje konsekwencje zdrowotne.  Jeśli weźmie się pod uwagę, ile kobieta w życiu kupuje szminek oraz średnią trwałość pomadki do ust, wychodzi na to, że panie w ciągu życia zlizują lub zjadają razem z posiłkami blisko 2 kilogramy tego kosmetyku.

Kobiety są też stworzeniami o wiele bardziej od mężczyzn zajętymi. Według statystyk, w ciągu swojego życia przez cały jeden rok zastanawiają się, co na siebie włożyć. Nic w sumie dziwnego, skoro przez dwa lata biegają po sklepach, żeby uzupełnić czymś garderobę, sześć razy dziennie myślą o swoim wyglądzie, a na spoglądanie w lustro poświęcają 5 dni w roku. Na sprzątaniu mija im 2,5 roku w ciągu życia, przez 3 lata stoją przy garach, przez 5 lat rozmawiają przez telefon...

Ale najwięcej czasu, prawie 1/4 życia, kobiety poświęcają na... diety. Przez siedemnaście lat testują różne diety, walczą z kilogramami i liczą kalorie! Nic dziwnego więc, że zasługują na swój własny dzień... Na szczęście, kobiety mają na te wszystkie zajęcia trochę więcej czasu niż mężczyźni, żyją przeciętnie o dwa lata dłużej.


CIEKAWOSTKA:

Kiedy poprosić kobietę i mężczyznę, żeby pokazali dłonie, to kobieta pokaże ją tak, by widać było manicure i pierścionki. Mężczyzna natomiast tak, by widać było odciski od ciężkiej pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.