Dziewięć medali wywalczyli pływacy Fregaty Kolbuszowa w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Ostrowcu  - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIDo zawodów przystąpiło 209 zawodników z 16 klubów województwa podkarpackiego oraz świętokrzyskiego.

– Nasza kadra liczyła 5 osób, ale i tak dzięki doskonałej postawie naszych zawodników zdobyliśmy czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej. Zdobyliśmy 9 medali, w tym 4 złote, srebrny i 4 brązowe – wspominał Bartek Pietryka, trener Fregaty.

Szczepan Wójcik zdobył złoty medal na dystansie 400 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem zmiennym, srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym i brązowy na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Michał Szostak wywalczył złoty medal na dystansie 100  i 200 metrów stylem grzbietowym oraz brązowy na dystansie 200 metrów stylem zmiennym i czwarte miejsce na dystansie 400 metrów stylem dowolnym.

Wiktor Blicharz zajął piąte miejsce na 100 metrów stylem klasycznym i szóste miejsce na dwa razy dłuższym dystansie.

Jakub Wilk zajął piąte miejsce na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym oraz siódme miejsce na 200 metrów stylem zmiennym.

Karol Rzemień  wywalczył siódme miejsce na dystansie 100 metrów stylem  grzbietowym i dziewiąte miejsce na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym.