Reklama

Dzieci z gminy Niwiska będą za darmo uczyć się pływać

Opublikowano:
Autor:

Dzieci z gminy Niwiska będą za darmo uczyć się pływać  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Niwiska otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na zajęcia sportowe dla uczniów. Dzieci będą mogły skorzystać z darmowych lekcji na basenie.

Na realizację w 2018 roku lekcji nauki pływania z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów gmina otrzymała 14 700 zł dofinansowania. To połowa pieniędzy, jakie władze Niwisk przeznaczą na ten cel. Zgodnie z regulaminem konkursu gmina musiała bowiem zapewnić na to przedsięwzięcie 50 procent wkładu własnego.

W ramach programu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" uczniowie podstawówek będą mogli skorzystać z darmowych zajęć na basenie. Nauka pływania będzie odbywała się w godzinach popołudniowych na krytej pływalni Fregata w Kolbuszowej. W zajęciach na basenie dzieci uczestniczyć będą dwa razy w tygodniu w okresie od lutego do czerwca oraz od września do grudnia 2018 roku.

- Z zajęć skorzysta 120 dzieci w wieku szkolnym. Projekt zapewnia uczestnikom nie tylko kurs nauki pływania, ale także wynajem pływalni, transport, instruktorów oraz opiekę w czasie dowozu - informuje Małgorzata Zielińska - Micek z Urzędu Gminy w Niwiskach.

Więcej w aktualnym Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE