Reklama

Dwie jednostki OSP z dużymi pieniędzmi na sprzęt. Co zakupiono?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Kupno

Dwie jednostki OSP z dużymi pieniędzmi na sprzęt. Co zakupiono? - Zdjęcie główne

Obie jednostki pozyskały sprzęt za łączną kwotę ponad 24 tys. zł. | foto OSP Kupno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ochotnicze Straże Pożarne z Kupna i Nowej Wsi otrzymały duże pieniądze z PZU na zakup sprzętu ratowniczego. Obie jednostki otrzymały w sumie 24 tys. złotych. Na co przeznaczyli pieniądze druhowie?

Dwie jednostki OSP z gminy Kolbuszowa, OSP Kupno i OSP Nowa Wieś, otrzymały spore dofinansowanie z funduszu prewencyjnego Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU). Każda z jednostek otrzymała po 12 tysięcy złotych na zakup sprzętu ratowniczego.

O wsparciu finansowym poinformowali m.in. druhowie z OSP Kupno na swoim profilu w mediach społecznościowych.

- W ostatnim czasie otrzymaliśmy ogromne wsparcie finansowe ze strony funduszu prewencyjnego PZU w kwocie 12 tys. złotych. Na początku listopada nasza jednostka złożyła wniosek na realizację zadania prewencyjnego. Został on rozpatrzony pozytywnie

- napisali druhowie.

Strażacy z Kupna zakupili turbowentylator oddymiający i podpory, służące do stabilizacji pojazdów. Całkowity koszt wyniósł 13 100 zł. Jak dodają druhowie, wkład własny w wysokości 1 100 złotych zapewniła gmina Kolbuszowa.

- Sprzęt zakupiony z funduszu prewencyjnego ma na celu m.in. ograniczenie szkód, które powstały w wyniku zdarzeń komunikacyjnych. Teraz nasze możliwości ratownicze znacznie wzrosną, dzięki temu będziemy mogli pomagać jeszcze skuteczniej

- informują ochotnicy na swoim profilu FB.

Strażacy podziękowali wszystkim, kórzy pomogli w pozyskaniu dofinansowania.

Dofinansowanie z tego samego źródła otrzymali również druhowie z OSP Nowa Wieś. Zgodnie z umową, ochotnicy przeznaczą 14 tysięcy złotych (w tym dwa tysiące wkładu własnego) na zakup dwóch aparatów ochrony dróg oddechowych i torby medycznej z wyposażeniem.

Jak informują druhowie, w nowo zakupiony sprzęt oddechowy i medyczny zostanie doposażony ich drugowyjazdowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Star.

fot. OSP KSRG Nowa Wieś

Przypomnijmy, że OSP Kupno i OSP Nowa Wieś to jednostki włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Nowy sprzęt ma wspomóc ochotników podczas działań oraz zwiększyć bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy