Reklama

Dwa złota przy wielkiej grze

Opublikowano:
Autor:

Dwa złota przy wielkiej grze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Międzynarodowemu turniejowi Poznań Open, gdzie walczyło sporo gwiazd tenisa, towarzyszyły zmagania dzieci. W Algida Cup błyszczała Oliwia Sybicka z Kolbuszowej.

- Gry toczyły się równolegle z imprezą główną, czyli Międzynarodowym Turniejem Tenisowym Challenger ATP, dlatego dzieci mogły spotkać się ze swoimi idolami – podkreśla Agnieszka Wilk-Sybicka, mama Oliwii. Impreza odbyła się w dniach 20-24 lipca. Oliwia powalczyła w kategorii czerwonej (rówieśnicy) i pomarańczowej (rok starsi przeciwnicy). W czerwonej rywalizowało 13 zawodników z całej Polski (2 dziewczynki i 11 chłopców). Utworzono trzy grupy. Oliwia po losowaniu trafiła do grupy B, gdzie grało 5 osób. Do ćwierćfinału wychodziły dwa pierwsze miejsca z grup. Oliwia wygrała wszystkie swoje mecze: z Gabrielem Chmielem (FairPlayce Poznań) 7:1, 7:1  z Antoniną Snochowską (Tenis Klub Toruń) 7:1,  7:3 z Kamilem Andrzejewskim (AZS Poznań) 7:0,  7:1 oraz z Nikodemem Błaszczykiem (Włókniarz 1925 Kalisz) 7:0, 7:1. W ćwierćfinale miała wolny los, w półfinale wygrała z Emilem Makiełą (PT Olimpia Poznań) 7:4,  7:0, a w finale pokonała Jacka Biernackiego (GKT Smecz Górzyca) 7:3, 7:3.

Więcej w 33 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE