Reklama

Dwa lata na synagogę

Opublikowano:
Autor:

Dwa lata na synagogę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do końca października 2018 roku mają zakończyć się prace przy przebudowie budynku dawnej synagogi w Kolbuszowej. Inwestycja jeszcze nie ruszyła. Trwają poszukiwania wykonawcy.

Szacowana wartość robót to 2,6 mln zł. Prawie 2 mln wyłoży Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (dotacja została już przyznana), a resztę dołoży gmina Kolbuszowa (w trzech ratach). Po pieniądze z zewnątrz sięgnęła Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej, która ma obiektem zarządzać. 

Niszczejący budynek przy ul. Piekarskiej 17 ma przejść gruntowny remont. Przetarg na jego wykonanie został już ogłoszony. Wydzielone zostaną w nim m.in. Następujące pomieszczenia: hol, szatnia/ recepcja, sala główna z podestem i ekranem multimedialnym, magazyn starodruków, pomieszczenie muzealne, toalety, kotłownia. W sali głównej ma się mieścić ok. 100 osób. Na piętrze – 30. Zamontowana zostanie również winda dla osób niepełnosprawnych.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE