Reklama

Duży zastrzyk gotówki dla gmin z powiatu kolbuszowskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Powiat kolbuszowski

Duży zastrzyk gotówki dla gmin z powiatu kolbuszowskiego - Zdjęcie główne

foto Powiat kolbuszowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do samorządów gminnych i powiatowych trafi kolejna transza pomocy finansowej. Pieniądze przekazane zostaną w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Samorządy z powiatu kolbuszowskiego otrzymają łącznie ponad 20 milionów złotych.

Tylko na samo Podkarpacie przeznaczonych zostanie 789 mln zł, zaś do samorządów w całej Polsce trafi w sumie 12 mld złotych. Uroczyste wręczenie czeków na realizowane inwestycje odbyło się w środę (9 grudnia), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. W wydarzeniu tym uczestniczyli: Poseł RP Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Burmistrz Gminy Kolbuszowa Jan Zuba, Wójt Gminy Dzikowiec Józef Tęcza, Wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel oraz Wójt Gminy Majdan Królewski Jerzy Wilk. 

Samorządowcy otrzymali dotacje na następujące inwestycje:

  • POWIAT KOLBUSZOWSKI - poprawa funkcjonowania SP ZOZ w Kolbuszowej – 2 500 000 zł
  • GMINA KOLBUSZOWA - przebudowa sieci kanalizacyjnej w Kolbuszowej/rozbudowa oraz modernizacja istniejącej oczyszczalni ścieków w Kolbuszowej Dolnej – 15 000 000 zł
  • GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI - unowocześnienie systemu oświetlenia ulicznego/zakup pojazdu specjalnego – 1 016 000 zł
  • GMINA NIWISKA - modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Niwiska – 500 000 zł
  • GMINA DZIKOWIEC - umocnienie brzegów rzeki Przyrwa wraz z odbudową drewnianych kładek w miejscowości Kopcie – 1 100 000 zł.
Czeki samorządowcom wręczał Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP. 
Wsparcia nie otrzymały gminy: Cmolas i Raniżów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy