Reklama

Drzewo z naszego regionu walczy o zaszczytny tytuł. Zagłosuj!

Opublikowano:
Autor:

Drzewo z naszego regionu walczy o zaszczytny tytuł. Zagłosuj!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Lipa z Dulczy Wielkiej wciąż walczy o tytuł "Drzewa Roku". Niestety, po długim okresie prowadzenia, dulecka lipa spadła na drugie miejsce, ustępując sośnie z Warszawy. Głosowanie na Drzewo Roku będzie trwało do końca czerwca na stronie drzeworoku.pl.

Lipa to niezwykłe drzewo. Rozmawialiśmy o jej historii, zdrowiu, otoczeniu i planach na przyszłość z nadleśniczym, Hubertem Sobiczyńskim, regionalistą Andrzejem Ziobroniem, właścicielem działki, na której rośnie lipa - Tadeuszem Kurkiem i sołtysem Dulczy Wielkiej, Markiem Wolakiem.

Lipa św. Jana Nepomucena w Dulczy Wielkiej to lipa drobnolistna, w wieku 150-170 lat, o wysokości ok. 15-17 metrów i obwodzie 430 cm. Rośnie na skraju rozległych pól.  Do konkursu drzewo zgłoszone zostało przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg Podkarpacki w Rzeszowie, ale pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli Andrzej Ziobroń, regionalista z Radomyśla Wielkiego i nadleśniczy z Nadleśnictwa Mielec - Hubert Sobiczyński.
   CZYTAJ DALEJ I ZAGŁOSUJ >>  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE