Reklama

Druhowie z Kupna wzbogacą się wkrótce o nowy wóz strażacki. Pojazd będzie kosztował kilkaset tysięcy złotych

Opublikowano:
Autor:

Druhowie z Kupna wzbogacą się wkrótce o nowy wóz strażacki. Pojazd będzie kosztował kilkaset tysięcy złotych  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ochotnicza Straż Pożarna w Kupnie będzie miała nowy wóz strażacki. Samochód trafi do jednostki najpóźniej w październiku. Ogłoszono już przetarg na realizację zadania, czyli na zakup i dostawę średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Gdy chodzi o zakupy samochodów ratowniczo - gaśniczych, przeważnie kupuje się dobrej jakości, o małym przebiegu, ale jednak używane wozy strażackie sprowadzane z zagranicy. W tym przypadku zakupiony samochód będzie fabrycznie nowy.

Będzie to możliwe dzięki pozyskaniu przez gminę Kolbuszowa dotacji na zakup wozu z Funduszu Sprawiedliwości - Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

dofinansowanie wynosi 700 tysięcy złotych. Pozostała kwota przeznaczona na zakup wozu, czyli 100 tysięcy złotych, będzie pochodzić z budżetu gminy.

Umowa została podpisana w piątek 6 lipca w Warszawie. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE