Reklama

Druhowie OSP Krzątka z "nowym" wozem i u progu krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Kiedy jednostka zostanie włączona?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Krzątka

Druhowie OSP Krzątka z "nowym" wozem i u progu krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Kiedy jednostka zostanie włączona? - Zdjęcie główne

Kiedy druhowie wyjadą do akcji nowym wozem i kiedy zostaną włączeni do KSRG? Sprawdzamy. | foto OSP Krzątka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Druhowie z OSP Krzątka już niedługo będą wyjeżdżać do akcji "nowym" wozem. Zanim to nastąpi, samochód musi przejść małą metamorfozę. Co natomiast z włączeniem tej jednostki do KSRG? Kiedy to nastąpi? O tym rozmawiamy z prezesem Mateuszem Golą.

Strażacy z OSP Krzątka (gm. Majdan Królewski) od dłuższego czasu starali się o pozyskanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Iveco, który do niedawna użytkowali funkcjonariusze z PSP Kolbuszowa. Czy wóz zaparkował już w ich garażu?

Wóz od zadań specjalnych

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Mateuszem Golą, prezesem tamtejszej jednostki. Ten w rozmowie z nami przyznał, że samochód jest już w posiadaniu ochotników, ale jeszcze kilka dni potrwa, zanim stanie w garażu remizy.

- Iveco jest już u nas, ale nie stoi jeszcze w garażu. Musi zostać przygotowane przez nas, żebyśmy mogli wprowadzić go do podziału bojowego. Będzie przyprowadzony do remizy w sobotę około godz. 15. Aktualnie oklejamy samochód, zyska nowe numery operacyjne oraz będziemy przekładać i montować nasz sprzęt

- mówi szef jednostki.

"Nowy" wóz będzie przez strażaków wykorzystywany w przede wszystkim trudnym terenie, którego w Krzątce i okolicach nie brakuje. Prezes przyznaje, że ten samochód idealnie sprawdzi się przy różnego rodzaju pożarach, do których są najczęściej wzywani.

- Mamy bardzo dużo wyjazdów na poligon wojskowy, a w naszym rejonie jest bardzo dużo terenów leśnych i nieużytków. Ten samochód będzie wykorzystywany typowo w terenie

- tłumaczy Gola.

Do "krajówki" w listopadzie?

Warto wspomnieć, że OSP Krzątka stara się o włączenie do Krajowego systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Druhowie zgodnie z planem Komendy Głównej PSP, powinni zostać wprowadzeni do systemu jeszcze w tym roku. Czy wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi?

- Musimy jeszcze zakupić aparaty powietrzne, czujniki bezruchu, piłę do betonu, wentylator oddymiający, detektor gazu. Jest trochę tego sprzętu. Szukamy dofinansowań, gdzie się da. Umundurowanie już pozyskaliśmy. Jeśli chodzi o przeszkolenie członków, liczbę ratowników Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i dowódców, to mamy wszystko, co jest w tej kwestii wymagane

- poinformował prezes OSP Krzątka.

W zakupie sprzętu ma pomóc m.in. majdańska gmina. Do KSRG jednostki OSP włączane są dwa razy w roku - w lutym i listopadzie. Prezes z Krzątki mówi wprost, że najbardziej realnym terminem będzie ten bardziej odległy. - Do lutgo na pewno nie damy rady zakupić potrzebnego sprzętu - podsumował Mateusz Gola.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy