Reklama

Droga między Trzęsówką a Jagodnikiem ma zyskać nowy asfalt

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Droga między Trzęsówką a Jagodnikiem ma zyskać nowy asfalt - Zdjęcie główne

Na drodze położony ma zostać asfalt. | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas chce przebudować pięć odcinków dróg. Wśród nich znalazły się te, które długo wyczekiwały na remont.

Na terenie gminy Cmolas znajduje się 58 odcinków dróg gminnych. W styczniu tego roku rada gminy podjęła uchwałę o zaliczeniu do kategorii dróg publicznych dwóch nowych dróg. Mowa o Osiedlu Pańskie Pola w Cmolasie, odcinku o długości 0,4 km, a także o drodze Księża w Cmolasie o długości 2,9 km.

Łączna długość traktów gminnych wynosi 106 km, w tym o nawierzchni bitumicznej jest 40,3 km, żwirowej - 48 km i gruntowej - 17,7 km.

Stan na drogach o nawierzchni bitumicznej jest dobry, natomiast drogi gminne o nawierzchni żwirowo - tłuczniowej i gruntowej są przejezdne. Gmina zaznacza, że po okresie zimowym będą wykonywane przeglądy, a następnie w okresie wiosennym, jeżeli będą sprzyjające warunku, będą wykonywane remonty cząstkowe nawierzchni traktów i drożności rowów.

Na terenie całej gminy Cmolas znajdują się również place i parkingi z kostki brukowej o łącznej pow. 5 567 mkw.

Na ternie gminy dwa razy do roku odbywa się koszenie poboczy i rowów. Jeżeli jest taka potrzeba, sprzęt wyjeżdża częściej. Chodniki również są systematycznie pielęgnowane.

Między Hadykówką a Porębami

W tym roku gmina planuje remont drogi Hadykówka - Poręby Dymarskie - Leśnictwo. W ramach zadania zostanie wykonane ponad 5 km drogi o nawierzchni asfaltowej. Zadanie jest realizowane w cyklu dwuletnim. 

W 2020 roku położona została nawierzchnia z asfaltu o długości 2,08 km. W 2021 roku prace zostaną dokończone. Wykonane zostanie 3,01 km. Co za tym idzie Hadykówka połączy się z Porębami nową drogą, już nie żwirową, ale z asfaltu.

Na Jamnicę

Gmina zamierza także przebudowę długo wyczekiwanego traktu w Trzęsówce, w przysiółku Jamnica, oraz drogi Jagodnik - Kapłonka - Cmolas.

Przebudowa drogi Jagodnik - Jamnica - Trzęsówka będzie polegała na wylaniu asfaltu na długości około 1300 metrów.

Przebudowa drogi Jagodnik - Kapłonka polegać będzie na wykonaniu tzw. nakładki, czyli ułożeniu asfaltu na już istniejącej warstwie. Zostanie tam również wykonany chodnik.

Z kostki

Gmina Cmolas planuje również ułożyć na drodze Cmolas - Zakościele - Stary Gościniec kostkę brukową na długości około 1500 metrów.

Kolejne prace polegać mają na przebudowie drogi do oczyszczalni ścieków w Cmolasie. Jest to trakt o długości około 570 metrów. Droga jest asfaltowa, ale nawierzchnia jest w bardzo złym stanie. Również droga na Pańskich Polach zostanie przebudowana. Mieszkańców może cieszyć fakt, że tam zostanie wykonany chodnik po obu stronach ulicy.

Ostatnim z planów jest wykonanie nawierzchni z asfaltu o na drodze Podpołudnie - Koczubaj o długości 570 metrów. 

 

- WNIOSKI O WSPARCIE -

 

W tym roku gmina Cmolas złożyła trzy wnioski o dotację ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Cmolasie, Porębach Dymarskich i Trzęsówce.

 

W zeszłym roku dzięki otrzymanej dotacji z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w wysokości 72 tys. zł została zmodernizowana droga w Cmolasie o długości 350 metrów oraz odcinek o długości 680 metrów przebiegający przez Cmolas i Jagodnik.

Wykonano utwardzenia drogi tłuczniem kamiennym. Odnowiono i wykonano nowe przydrożne rowy i przepusty zjazdowe. Realizacja inwestycji wyniosła łącznie 106 tys. zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy