Reklama

Droga między rondami w Kolbuszowej Górnej w końcu będzie oświetlona [ZDJĘCIA MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Urząd Miejski w Kolbuszowej, wyłonił zwycięzcę przetargu, który wykona projekt oświetlenia odcinka drogi pomiędzy rondami. Z pewnością jest długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców.

Końcem kwietnia Urząd Miejski w Kolbuszowej ogłosił przetarg na wykonanie projektu oświetlenia odcinka drogi od ronda na drodze krajowej numer 9 do ronda na ulicy Sędziszowskiej. 

Mowa o trakcie pomiędzy rondem im. Mieczysława Maziarza, na drodze wojewódzkiej nr 987, a rondem im. Władysława Pogody na krajowej dziewiątce. 

- Jedna strona drogi będzie zasilana z Ronda im. Mieczysława Maziarza, druga z Ronda im Władysława Pogody. Oświetlenie na słupach stalowych, kabel zasilający ziemny, oprawy Led przystosowane do sterowania cyfrowego

- czytamy w opisie zamówienia. Oświetlenie ma powstać w odcinku drogi o około 1 150 metrów długości. 

Do przetargu zgłosiło się dwie firmy. ELCONT z Trzebowniska, zaproponowała 18 450 zł brutto. PROEL z Mielca, zaoferował, że wykonana to zadanie za 31 980 zł. Termin wykonania zamówienia upływa 30 października. 

Urząd Miejski w Kolbuszowej w maju, zawiadomił o wyborze najkorzystniejszej oferty. Wygrało przedsiębiorstwo z Trzebowniska. 

Przypomnijmy, że 15 kwietnia 2019 roku, chociaż prace związane z budową nowej drogi rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej, dopiero wtedy nastąpiło oficjalne wbicie łopat pod tę inwestycję. Zobaczcie nasze archiwalne zdjęcia. 

Wartość inwestycji, budowy odcinka małej obwodnicy Kolbuszowej wyniosła prawie 8,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie z pieniędzy unijnych wynosiło 6,2 miliona złotych. W ramach przedsięwzięcia powstał nowy odcinek drogi wojewódzkiej. Wybudowane zostały dwa ronda. Powstał nowy chodniki i ścieżka rowerowa. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy