Reklama

Droga bez papierów

Opublikowano: pon, 29 cze 2020 17:36
Autor:

Droga bez papierów  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy dwóch sołectw apelują o remont drogi. - Jest to jedyna droga dojazdu do posesji i pól uprawnych - zaznaczają. Co na to magistrat?

 

- My mieszkańcy Leszcz i Huciska zwracamy się z prośbą o utwardzenie drogi ziemnej łączącej się z drogą asfaltową relacji Kamionka-Niwiska - napisano w piśmie skierowanym do wójta gminy Niwiska jeszcze w ubiegłym roku.

W swoim wniosku zaproponowali, aby utwardzić drogę (1001/1) kruszywem kamiennym. Mieszkańcy prosili także o prawidłowe wyprofilowanie przekroju poprzecznego drogi. 

- Z uwagi na zapewnienie możliwie długiej trwałości utwardzenia traktu, prosimy o wykonanie warstwy z kruszywa, o grubości nie mniejszej niż 20 cm - wnioskowali mieszkańcy. 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Elżbietą Wróbel, szefową gminy. Jak wyjaśniła włodarz, droga 1016 w Hucisku ma nieuregulowany stan prawny. Co to oznacza? Że została przypisana gminie bez dokumentów. - Nie ma możliwości prawnych uregulowania jej stanu z mocy ustawy, może kiedyś przez zasiedzenie, ale tu gmina tą drogą opiekuje się dopiero kilka lat, do 30 lat dużo jeszcze czasu - usłyszeliśmy w odpowiedzi od przedstawicielki urzędu.

Dowiedzieliśmy się też, że w roku 2020 z uwagi na skutki pandemii nie przewiduje się już żadnych remontów dróg.

- Na dzień dzisiejszy droga jest w dobrym stanie, przejezdna, równa, utwardzona po części żużlem. Należy dodać, że  początek drogi od strony drogi powiatowej ok. 600 mb jest na terenie Lasów Państwowych - dodała Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE