Reklama

Dr Włodzimierz Bodnar: - Stracona szansa na opanowanie koronawirusa!

Opublikowano: ndz, 20 gru 2020 10:25
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Dr Włodzimierz Bodnar: - Stracona szansa na opanowanie koronawirusa! - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O tym jak dr Włodzimierz Bodnar próbował walczyć o powszechne stosowanie amantadyny pisaliśmy wiele razy. Pulmonolog przedstawiał kolejne dane potwierdzające skuteczność swojej terapii w walce z COVID-19. Skuteczność była wysoka, a po 48 godzinach od podania amantadyny następowała znaczna poprawa.

Nie tak dawno wydawało się, że trzeba zapomnieć o powszechnym stosowaniu amantadyny w leczeniu koronawirusa. Rząd Zjednoczonej Prawicy zakazał go stosować u pacjentów zakażonych COVID-19!

Obwieszczeniem z dnia 30 listopada 2020 Ministra Zdrowia o nakazie ordynowania leku chlorowodorku amantadyny tylko w przypadku: choroby i zespołu Parkinsona, dyskinezy późna u osób dorosłych – leczenie, które weszło w życie 1 grudnia. 

Sytuacja jest już inna, bo zlecone zostały badania kliniczne nad skutecznością tego leku w walce z COVID-19. Na łamach portalu DoRzeczy.pl ukazała się rozmowa z przemyskim pulmonologiem dr Włodzimierzem Bodnarem i tam lekarz mówi o swoich planach na najbliższy czas. Podkreśla, że obecna sytuacja w kraju mogła być zupełnie inna.

- Gdyby jednak mnie posłuchano, to w ciągu miesiąca pandemia zostałaby opanowana, a poszczególne przypadki leczone.

- przyznaje. (...) CZYTAJ DALEJ>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy