Reklama

Dom pogrzebowy powstanie na cmentarzu. Na jakim etapie jest inwestycja?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Dom pogrzebowy powstanie na cmentarzu. Na jakim etapie jest inwestycja? - Zdjęcie główne

Obecnie na cmentarzu komunalnym nie ma żadnej kaplicy. Zanim ciało osoby zmarłej spoczęło na terenie nekropolii, wyprowadzane było bezpośrednio z kościoła w Weryni albo Kolbuszowej. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na terenie cmentarza komunalnego ma powstać dom pogrzebowy. Na jakim etapie jest planowana inwestycja? W 2020 roku informowaliśmy o tym, że gmina Kolbuszowa szukała firmy, która opracuje dokumentację projektową niezbędną do powstania takiego obiektu.

- Dokumentacja dla inwestycji pod nazwą budowa domu przedpogrzebowego z kaplicą na terenie cmentarza komunalnego w Kolbuszowej Dolnej została opracowana i uzyskano pozwolenie na budowę - wyjaśnia Krzysztof Matejek, sekretarz Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

ZOBACZ TAKŻE:

Aktualnie trwają prace projektowe związane z przyłączami do budynku domu przedpogrzebowego: wodociągowym oraz kanalizacyjnym wraz z przepompownią ścieków. Ich realizacje planuje się na rok 2022.

- Natomiast rozpoczęcie budowy domu przedpogrzebowego przewiduje się w roku 2023

- dodaje przedstawiciel magistratu.

Budynek miał być jednokondygnacyjny o zróżnicowanej wysokości nieprzekraczającej 10 m od poziomu terenu, kryty dachem symetrycznym (dwu- lub wielospadowym). Przed wejściem do budynku miało zostać zaprojektowane zadaszenie dla około 50 osób.

- Budynek przedpogrzebowy z kaplicą cmentarną powinien łączyć funkcję związaną z odprawianiem ceremonii pogrzebowej jak również wykonywania czynności z przygotowaniem zwłok do pochówku

- czytamy w opisie zamówienia.

Pomieszczenie główne ma mieć od 150 mkw do 180 mkw, ma pomieścić ok. 150 osób. Zaprojektowany ma także zostać chór w granicach od 30 mkw do 50 mkw. W budynku planuje się także powstanie zakrystii z zapleczem sanitarno-technicznym, metraż do 15 mkw.

W sąsiedztwie wydzielonej części do ceremonii ma zostać nakreślone pomieszczenie do długotrwałego przechowywania ciała w obniżonej temperaturze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy