Reklama

Dokument podpisany. Rusza planowanie obwodnicy Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, podpisał dzisiaj (11 maja) na Podkarpaciu tzw. „Plany Inwestycyjne” dla obwodnic Kolbuszowej, Nowej Dęby i Przemyśla.

Inwestycje o łącznej długości ok. 37 kilometrów mają być realizowane w ramach programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Obwodnica Nowej Dęby o długości ok. 7 km powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9 po wschodniej lub zachodniej stronie miejscowości, w zależności od wybranego wariantu.

Obwodnica Kolbuszowej o długości ok. 8,5 km powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9 również ze wschodniej lub zachodniej strony miejscowości. Obydwie drogi ułatwią tranzyt w ciągu drogi krajowej numer 9 Rzeszów – Radom

- Obwodnica Przemyśla o długości ok. 22 km powstanie w nowym śladzie, po zachodniej stronie miejscowości. Ma wyprowadzić z miasta ruchu tranzytowy w ciągu dróg krajowych numer 28 oraz 77. Nowa inwestycja ułatwi tranzyt w ciągu drogi krajowej numer 28 w kierunku polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce

- czytamy na stronie Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Pierwszym etapem realizacji tych trzech inwestycji będzie opracowanie dokumentacji w zakresie studium korytarzowego. Kolejnym krokiem będzie opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej oraz uzyskanie decyzji środowiskowej. Realizacja zadań została przewidziana na lata 2026–2028.

Ministrowi towarzyszył dziś jego zastępca Rafał Weber i poseł Marek Kuchciński, a także Bogdan Tarnawski, szef GDDKiA w Rzeszowie. Marszałek Władysław Ortyl uczestniczył w podpisaniu w Kolbuszowej i w Nowej Dębie, wspólnie z posłem Zbigniewem Chmielowcem i samorządowcami: starostą Józefem Kardysiem, Janem Zubą, burmistrzem Kolbuszowej i Wiesławem Ordonem, burmistrzem Nowej Dęby. 

ZOBACZ TEŻ:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE