Reklama

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku w Kolbuszowej Górnej

Opublikowano:
Autor:

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku w Kolbuszowej Górnej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek, 20 maja, Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej skierowała akt oskarżenia przeciwko Tadeuszowi Z., 57-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa.

Jest on podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, który miał miejsce 14 listopada 2018 roku w Kolbuszowej Górnej. - W wyniki tego zdarzenia, na skutek odniesionych obrażeń, śmierci poniósł Piotr J. - relacjonuje Joanna Kwiatkowska-Brandys, prokurator rejonowa. Józefa J., matka mieszkańca Kolbuszowej Górnej, która kierowała wówczas autem, została ranna. 

W toku postępowania prokuratura ustaliła, że bezpośrednią przyczyną wypadku była nieprawidłowa obserwacja obszaru drogi, przed pojazdem, przez Tadeusza Z., który kierował samochodem dostawczym. - W efekcie jego spóźniona reakcja na poprzedzający go w kolumnie pojazd, zatrzymujący się samochód marki Ford kierowany przez Józefę J. - informuje szefowa kolbuszowskiej prokuratury.

Jak nadmienia prokurator Kwiatkowska-Brandys, podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W trakcie postępowania wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. - Za czyn zarzucony podejrzanemu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat ośmiu - dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE