Reklama

Diecezja sandomierska o Pierwszej Komunii Świętej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Diecezja sandomierska o Pierwszej Komunii Świętej - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej przed nami. Tak jak w tamtym roku jest on torpedowany przez COVID-19. Kolejna diecezja obejmująca swoim zasięgiem Podkarpacie zaprezentowała zalecenia dla organizatorów tego przedsięwzięcia.

Po tym jak ukazały się wskazania ze strony Metropolity Przemyskiego Kuria Diecezjalna w Sandomierzu, poinformowała o zaleceniach dotyczących organizacji Pierwszej Komunii Świętej.

- Księża proboszczowie oraz ich współpracownicy, którzy przygotowują wspomnianą uroczystość, zobowiązani są postępować zgodnie z przepisami sanitarnymi wydanymi przez władze świeckie oraz z wolą rodziców dzieci bądź ich prawnych opiekunów.

Wskazane jest także uwzględnienie opinii sanepidu. Dlatego, mając na uwadze, to co zostało powiedziane wcześniej, jeśli zajdzie taka potrzeba nie można nikomu odmówić indywidualnego przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej lub w małych grupach. Wszystkie wątpliwości należy zgłaszać do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu (tel. 15 8322538 wew. 355 lub 356, e-mail: [email protected])

- czytamy stronie internetowej diecezji.

Do 25 kwietnia w kościołach obowiązuje limit osób - maksymalnie 1 osoba na 20 mkw, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy