Reklama

Defibrylator AED w kolbuszowskim starostwie

Opublikowano: czw, 7 wrz 2017 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Automatyczny defibrylator serca od września jest dostępny w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej. Jest to pierwszy urząd i pierwsze miejsce w Powiecie Kolbuszowskim wyposażone w defibrylator AED.

To proste w obsłudze urządzenie może uratować życie człowiekowi. Tym bardziej, że w przypadku zaburzeń pracy serca decydujące znaczenie ma kilka pierwszych minut.
Defibrylator posiada możliwość zmiany komunikatów w czterech językach, najwyższą skuteczność analizy ekg oraz cykl pediatryczny umożliwiający defibrylację dzieci.

Zastosowanie defibrylacji jest skuteczną szansą przeżycia człowieka podczas ciężkich zaburzeń pracy serca. Dlatego tak ważna jest możliwość szybkiego dostępu do defibrylatora. Defibrylator jest przeznaczony do zastosowania u pacjentów z objawami nagłego zatrzymania akcji serca, którzy są nieprzytomni (nie reagują na słowa) i nie oddychają. 

Obsługa defibrylatora jest bardzo prosta i intuicyjna – jednym przyciskiem. Osoba udzielająca pomocy musi jedynie przypiąć elektrody. Użytkownik jest prowadzony za pomocą komunikatów dźwiękowych (głosowych) oraz wskazań optycznych, a także przez oznaczenia na urządzeniu w sposób umożliwiający umieszczenie na ciele pacjenta elektrod defibrylacyjnych oraz przeprowadzenie podstawowych czynności resuscytacji, uciskowego masażu serca i sztucznego oddychania zgodnie z aktualnymi zaleceniami medycznymi. 

Urządzenie samo przeprowadza badanie, analizuje wyniki i podejmuje decyzje. Wręcz „mówi” co należy wykonać. Wszystkie parametry i wykonywane zabiegi są zapisywane w pamięci defibrylatora.
Urządzenie zostało zakupione ze środków z budżetu powiatu celem podniesienia bezpieczeństwa odwiedzających Urząd petentów oraz mieszkańców Powiatu Kolbuszowskiego. Koszt zakupu to ok. 7 tys. zł.

„To niewielki koszt, jeśli na szali znajdzie się ludzkie życie. Starostwo, to miejsce, w którym dziennie przewijają się setki osób, często ludzi starszych, ludzi ze schorzeniami” – mówi Józef Kardyś Starosta Kolbuszowski.

Miejsce umieszczenia defibratora nie jest przypadkowe. Urządzenie znajduje się na parterze budynku, w pobliżu Biura podawczego/Informacji oraz Wydziału Komunikacji i Transportu, gdzie gromadzi się wielu petentów. Tablice informacyjne oraz kierunkowe o urządzeniu pojawiły się na drzwiach wejściowych i korytarzach Starostwa. 

Pracownicy kolbuszowskiego starostwa dzięki szkoleniu przeprowadzonemu przez wykwalifikowanego i doświadczonego Ratownika Medycznego, nabyli odpowiednie umiejętności i wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy i obsługi defibrylatora.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.