Reklama

Darowany posterunek

Opublikowano:
Autor:

Darowany posterunek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 14-arowa działka i budynek dawnego posterunku policji znalazły się w rękach gminy. Co z taką darowizną zamierza zrobić samorząd?

Na ostatniej sesji (26 stycznia) radni zdecydowaną większością głosów wyrazili zgodę na przyjęcie przez gminę darowizny od Skarbu Państwa. Mowa tu o budynku dawnego posterunku policji wraz z działką. Podobną uchwałę radni przegłosowali w 2012 roku, jednak tamten dokument posiadał pewne usterki. Jakie?

Porozumienie z powiatem
- Przeznaczenie tej darowizny nie było takie, jakie być powinno – powiedział krótko Eugeniusz Galek, wójt gminy. – Teraz doszliśmy w końcu do konsensusu z panem starostą czy też jego służbami, że takie sformułowanie uchwały załatwi sprawę – dodał włodarz gminy. Otóż w tegorocznej uchwale znalazł się zapis, który wskazuje, że darowizna zostanie przeznaczona na powiększenie gminnego zasobu mieszkaniowego oraz na potrzeby cmolaskiego Zakładu Usług Komunalnych.– W tej chwili, u góry, mieszkają już dwie rodziny. Jedno mieszkanie jest wolne – oznajmił Eugeniusz Galek i dodał: - Cały obiekt wymaga w niedalekiej przyszłości remontu kapitalnego i uporządkowania, gdyż jest to centrum Cmolasu. 

Więcej w 8 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE