Reklama

Darmowy sprzęt i szkolenia

Opublikowano: pt, 7 sie 2020 08:21
Autor:

Darmowy sprzęt i szkolenia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wypożyczalnia sprzętu medycznego w Wilczej Woli jest już dostępna dla mieszkańców gminy Dzikowiec. Dodatkowo prowadzony jest nabór na darmowe szkolenia dla opiekunów osób chorych.

Wypożyczalnia mieści się przy ulicy Sokoła 4, w budynku obok rehabilitacji. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 13. Korzystanie ze sprzętu rehabilitacyjnego jest darmowe. Możliwość wypożyczenia potrzebnego sprzętu mają osoby starsze, chore i niepełnosprawne oraz ich opiekunowie. Wystarczy złożyć formularz rekrutacyjny wraz z zaświadczeniem lekarskim o rodzaju potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego. Następnie zainteresowany podpisuje umowę z wypożyczalnią na nieodpłatne jego użyczenie na 6 miesięcy. Wszystko odbywa się w ramach projektu unijnego, składającego się z dwóch części. Wypożyczalnia jest pierwszym zadaniem.

Drugim zadaniem projektu unijnego są darmowe szkolenia dla osób faktycznie opiekujących się osobami zależnymi. Takowe szkolenia dotyczyć będą tematów pielęgnacji i rehabilitacji osoby chorej. Nie zabraknie również zajęć z lekarzem, dietetykiem i psychologiem, którzy przekażą swoją wiedzę zainteresowanym. Liczba miejsc jest ograniczona, projekt obejmuje 30 osób. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzikowcu.

- Mamy siedem bloków szkoleniowych, z każdego jest parę godzin zajęć

- informuje Urszula Hahn, kierownik GOPS-u.

Projekt ma trwać do listopada 2021 roku. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 21 tysięcy z budżetu gminy Dzikowiec i dodatkowo wkład z dofinansowania unijnego w wysokości 422 tysięcy złotych.

- KONTAKT -
Wypożyczalnia: tel. 537 024 934
GOPS: tel. 17 7442 107
e-mail: [email protected]

- DOSTĘPNY SPRZĘT -
Wózki inwalidzie dla dorosłych, wózki inwalidzkie dla dzieci, łóżka rehabilitacyjne, materace do leczenia i profilaktyki odleżyn, poduszki odleżynowe, koncentratory tlenu, laski, kule ortopedyczne, balkonik z podparciem, wózki toaletowe, ortezy stawu kolanowego na goleń i stopę, rotor kończyn górnych i dolnych, inwalidzkie kule łokciowe i pachowe, krzesła prysznicowe, podpórki czterokołowe, balkonik z podparciem, basen sanitarny, basen do mycia głowy, siedzisko na wózek, rower stacjonarny dla dorosłych, rower dla dzieci, lampy kwarcowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.