Reklama

Darmowe opaski życia dla seniorów z gminy Kolbuszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Darmowe opaski życia dla seniorów z gminy Kolbuszowa - Zdjęcie główne

Szczegółowe informacje można znaleźć w programie „Korpusu Wsparcia Seniorów” na rok 2022 oraz informatorze na stronie internetowej MRiPS. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Urząd Miejski w Kolbuszowej, ogłosił nabór osób, które chcą zaopatrzyć się w opaski ratujące życie. Będą one połączone z całodobowym centrum monitoringu.

W ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów’ do 16 lutego do godziny 15 seniorzy powyżej 65 roku życia z terenu miasta i gminy Kolbuszowa mogą zgłaszać chęć skorzystania z tzw. „opieki na odległość”. Chodzi o dostęp do opasek bezpieczeństwa, które będą połączone z całodobowym centrum monitoringu.


Opaski bezpieczeństwa będą wyposażone w kilka funkcji. Najważniejsza z nich to przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS. Opaski bezpieczeństwa mogą mieć również wbudowany: detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami oraz funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).

- W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia wciśnięcie guzika alarmowego umożliwia połączenie się z dyspozytorem (ratownik medyczny, pielęgniarka, opiekun medyczny), który podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on poprosić o interwencje kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów) lub wezwać służby ratunkowe

- czytamy w informacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Opaski będą przekazane seniorom bezpłatnie. Zgłoszenie osoby po 65 roku życia może dokonać np. ktoś z rodziny. 

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 17 2271 133 wew. 109

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy