reklama

Daria Ferko z LO w Kolbuszowej finalistką 48. Olimpiady Języka Niemieckiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: LO Kolbuszowa

Daria Ferko z LO w Kolbuszowej finalistką 48. Olimpiady Języka Niemieckiego - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
10
zdjęć

Daria Ferko z LO w Kolbuszowej finalistką 48. Olimpiady Języka Niemieckiego (na zdjęciu ze swoją nauczycielką Izabelą Syniec) | foto LO Kolbuszowa

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCILiceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej z dumą poinformowało, że Daria Ferko, uczennica klasy 2C Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej została finalistką 48. Olimpiady Języka Niemieckiego.
reklama

W tegorocznej OJN wystartowało w Polsce ponad 13 tysięcy uczniów. Do finału dostało się tylko 73 uczestników, a wśród nich Daria Ferko, uczennica naszego LO w Kolbuszowej.

Organizatorzy podkreślają, że bardzo wysoki poziom przygotowania wszystkich uczestników tegorocznej edycji centralnej był sporym wyzwaniem w podjęciu decyzji przez członków Komisji Egzaminacyjnej Olimpiady, a według przewodniczącego Komisji pana Piotra Jankowiaka, wszyscy uczestnicy są zwycięzcami.

28 marca Daria wraz z przygotowującą ją nauczycielką języka niemieckiego, Izabelą Syniec udały się do Poznania, aby wziąć udział w ostatnim centralnym etapie tej olimpiady.

- W pierwszym dniu uczennica podeszła do części pisemnej, a w dniu następnym wzięła udział w trzech częściach egzaminu ustnego. Po raz drugi uczennica miała okazję spotkać się i sprawdzić swoje kompetencje językowe i wiedzę z bardzo popularnymi na forach internetowych germanistkami. Po kolejnym spotkaniu z panią  dr. Agnieszka Jankowiak Malik znaną  jako  „babka od histy” oraz panią dr. Anną Jankowiak nosząca przydomek  „wiedźmy od wiedzy” okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Podobnie jak w ubiegłym roku Daria wyszła z uśmiechem na twarzy, minął wielki stres i napięcie, które towarzyszyły jej w ostatnich dniach

reklama

- przekazuje Izabela Syniec, opiekunka dydaktyczna Darii.

Już po południu tego samego dnia uczennica wraz ze swoją mentorką Izabelą Syniec i zaprzyjaźnionymi uczniami i nauczycielami z Krakowa oraz Przemyśla uczestniczącym w olimpiadzie udali się na słynną wystawę obrazów Chełmońskiego w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Obraz „Babie lato” wywarł na wszystkich zdecydowanie największe wrażenie.  

- Takie wyjazdy z jednej strony związane są przede wszystkim z ciężką pracą, zarówno ze strony ucznia jak i jego mentora, aby dojść do tego etapu. Z drugiej strony zaś budują one pozytywne i kształtujące relacje, a nawet przyjaźnie między uczniami a nauczycielami, czy też współzawodnikami olimpiady, którzy wspólnie dzielą się swoimi zmaganiami w przygotowaniach do olimpiady i samymi przeżyciami z egzaminów ustnych 

reklama

- zauważa Izabela Syniec.

W niedzielę, 30 marca nadszedł moment długich oczekiwań  - gala honorowa wręczania nagród  laureatom i finalistom, która miała miejsce  w przepięknej auli, w Collegium Minus Uniwersytetu Poznańskiego im. Adama Mickiewicza.

Wśród gości znaleźli się m.in. Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu, JM Rektor Uniwersytetu Europejskiego, dziekan wydziału Neofilologii UAM, przedstawiciel  DAAD Maximilian Weiß, przedstawiciel Ambasady Szwajcarskiej, Fundacji im. Humboldta, Akademii Baltica w Lubece oraz liczni wybitni pracownicy naukowi UAM i innych instytucji na czele z prowadzący galę kierownikiem olimpiady mgr Piotrem Jankowiakiem. Ich obecność i możliwość krótkiej rozmowy po uroczystości corocznie nadaje wysokiej rangi zarówno konkursowi, jak i zdobytym przez młodzież laurom. 

reklama

- Tuż koło godziny 11.00 usłyszeliśmy tę miłą wiadomość: uczennica kolbuszowskiego liceum po raz drugi została finalistką olimpiady języka niemieckiego, ten tytuł uprawnia ją do zwolnienia z egzaminu maturalnego z języka niemieckiego otrzymania wpisu najwyższego wyniku 100% zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Tuż po gali wręczenia nagród uczennica poprosiła również o zdjęcie pamiątkowe z bardzo sympatyczną dr. Anną Jankowiak, która ani trochę tej wiedzmy nie przypomina. W wywiadzie po uroczystościach rozdania dyplomów nasza uczennica podkreślała: „ Im więcej języków, tym więcej drzwi otwierających nam świat”, dlatego jak dodaje, nie poprzestaje na nauce, tylko tego języka i rozwija swoje kompetencje językowe również w języku angielskim, zaczynając też marzyć o kolejnych

reklama

- relacjonuje wicedyrektor LO w Kolbuszowej Izabela Syniec.

- Daria! Doceniamy Twoją ciężką pracę i serdecznie gratulujemy Ci tego wielkiego sukcesu!

- podkreśla cała społeczność kolbuszowskiego liceum. 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo