Reklama

Dają dzieciom prawdziwy dom

Opublikowano: ndz, 17 lip 2016 07:13
Autor:

Dają dzieciom prawdziwy dom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Nie mam poczucia, że robię coś wyjątkowego. Po prostu cieszę się, że udało mi się zrealizować ten pomysł, który dojrzewał u mnie już od dłuższego czasu. I że w ten sposób pomagam innym – mówi pani Anna, która od tego roku razem z mężem tworzy rodzinę zastępczą.

Dziś pani Ania nie jest w stanie powiedzieć, kiedy pierwszy raz pomyślała o byciu rodziną zastępczą. Wie tylko, że od zawsze jej marzeniem była pomoc potrzebującym dzieciom. - Chciałam pomagać, ale z drugiej strony miałam takie myśli, że może za jakiś czas, może nie jestem gotowa, może to jednak zły pomysł. Pamiętam jednak, jak usłyszałam o szkoleniu dla rodzin zastępczych najpierw w kościele, potem na wywiadówce córki i stwierdziłam: dobrze, to jest ten czas – wspomina kobieta. - Generalnie na początku bardziej myślałam o pogotowiu opiekuńczym. To jest jeszcze inna forma opieki. Chciałam stworzyć namiastkę domu dzieciom, które mama zostawiła w szpitalu, które błąkają się same po ulicach, bo nikt się nimi nie interesuje. Jednak panie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, bardzo mądre kobiety, doradziły mi, że najpierw muszę nabyć doświadczenia. I że lepszym rozwiązaniem będzie zostanie rodzicem zastępczym. No i posłuchałam – dodaje z uśmiechem kobieta.

Więcej w Korso nr 28/13.07.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.