Reklama

Czytelniczka: Czy musi naprawdę dojść do poważnej sytuacji lub co gorsze do wypadku śmiertelnego?

Opublikowano: śr, 20 maj 2020 10:24
Autor:

Czytelniczka: Czy musi naprawdę dojść do poważnej sytuacji lub co gorsze do wypadku śmiertelnego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zanieczyszczony odcinek drogi powiatowej relacji Zarębki-Mechowiec coraz bardziej zaczyna doskwierać kierowcom. - Czy musi naprawdę dojść do poważnej sytuacji, lub co gorsze, do wypadku śmiertelnego? - pyta Czytelniczka.

Kobieta zwróciła się do naszej redakcji z prośbą o zainteresowanie się odcinkiem drogi powiatowej w Mechowcu, przy której jedna z firm prowadząca tam skład gruzu i ziemi nie oczyszcza jezdni.

Zanieczyszczony odcinek

- Przejeżdżam do pracy codziennie i widzę, że prace, które są związane z przywózką i wywózką materiałów (piasek, gruz), bardzo zanieczyszczają ten odcinek - pisze kobieta.

Jak podkreśla, sama wpadła w poślizg, gdy jechała samochodem. Zjechała na przeciwległy pas i dzięki temu, że szybko zareagowała, nie znalazła się w rowie. - Na szczęście nic się nie stało. Pytanie, jak długo? Czy musi naprawdę dojść do poważnej sytuacji lub co gorsze do wypadku śmiertelnego? - pyta.

Jak informuje, wielu kierowców wracających od strony Zarębek, chcąc ominąć błoto, zjeżdża na drugi pas jezdni. - Co gdyby kierowca jadący z naprzeciwka nie zauważył przez znajdujący się tam zakręt? Można to sobie tylko wyobrazić - kwituje niezadowolona.

Zajmą się tematem

Co należy zrobić w takiej sytuacji? Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z policją. Jak mówi kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej, takie sprawy należy zgłaszać  na policję. Wtedy to funkcjonariusze bezpośrednio weryfikują takie sytuacje.

Droga relacji Zarębki-Mechowiec jest drogą powiatową, zatem jej zarządcą jest Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Jak powiedział w rozmowie z nami Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor ZDP w Kolbuszowej, zna on ten problem, ponieważ wcześniej docierały do niego sygnały o zanieczyszczonej drodze. Interweniował on w tej sprawie u właściciela składu. Jak zapewnił szef zarządu dróg, jeżeli problem będzie nadal powstawał, zajmie się tym tematem. Podkreślił również, że policja może ukarać właściciela mandatem, jeżeli zanieczyszczanie drogi stwarza zagrożenie.

W sprawie zanieczyszczenia drogi skontaktowaliśmy się z właścicielem składu w Mechowcu. Jak zapewnił nas, zostanie ona wyczyszczona i w przyszłości nie będzie takiego problemu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE