Reklama

Czy wybory powinny się odbyć? Podkarpaccy posłowie odpowiadają

Opublikowano:
Autor:

Czy wybory powinny się odbyć? Podkarpaccy posłowie odpowiadają - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wybory prezydenckie to obecnie jeden z najczęściej poruszanych tematów w mediach ogólnokrajowych, ale również regionalnych. Ich data z powodu pandemii koronawirusa zaczęła budzić poważne kontrowersje i wywoływać płomienne dyskusje. Podobnie jak słowa prezydenta RP Andrzeja Dudy - "Jeśli są warunki, żeby chodzić do sklepu, to są warunki, żeby zagłosować".

Jedni bronią daty wyborów, inni apelują o ich przełożenie, a pozostali rozważają przeprowadzenie ich w sposób korespondencyjny, co sądzą o tym podkarpaccy posłowie? Poprosiliśmy ich o komentarz.

Pytania, które zadaliśmy posłom:

1. Czy uważa Pan/Pani, iż przeprowadzenie wyborów prezydenckich w obecnym stanie jest możliwe i racjonalne?
2. Co sądzi Pan/Pani o słowach P. prezydenta Andrzeja Dudy? "Jeśli są warunki, żeby chodzić do sklepu, to są warunki, żeby zagłosować"?
3. Niektóre samorządy czy włodarze podkarpackich miast, np. prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, sprzeciwiają się pomysłowi przeprowadzenia wyborów, powołując się na bezpieczeństwo mieszkańców swoich miast, gmin czy powiatów. Popiera Pan/Pani ich podejście? Czy uważa Pan/Pani, że mogą ponieść konsekwencje za ewentualny, realny sprzeciw 10 maja?

Krystyna Skowrońska
(Koalicja Obywatelska/Platforma Obywatelska)


1. Dzisiaj jest czas pandemii - ludzie chorują i umierają, a szpitale i służba zdrowia mają problemy. To trudny czas dla ludzi, którzy myślą o swoich rodzinach - o zdrowie i czy nie stracą pracy. To pokazuje, że w tych warunkach wybory nie są najważniejsze. Obóz rządzący musi pracować dla Polaków, a nie zajmować się kampanią wyborczą Prezydenta Dudy. Mamy stan zagrożenia chorobą - to pokazuje, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich w obecnej sytuacji nie jest możliwe i nie jest racjonalne.

2. Do sklepu i apteki ludzie chodzą, bo muszą kupić artykuły niezbędne do egzystencji. A słowa Prezydenta Dudy, iż ludzie mogą pójść na wybory są(...)
  CZYTAJ WIĘCEJ >>  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE