Reklama

Czy śmieci w gminie i mieście Kolbuszowa będą droższe w 2023 roku? Urząd miejski odpowiada

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Czy śmieci w gminie i mieście Kolbuszowa będą droższe w 2023 roku? Urząd miejski odpowiada - Zdjęcie główne

Czy odbiór śmieci w gminie Kolbuszowa będzie droższy? | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy miasta i gminy Kolbuszowa obawiają się wyższych rachunków za odbiór odpadów komunalnych. Urząd zabiera głos w sprawie opłat za śmieci.

Ceny usług i produktów poszybowały w górę. Przedsiębiorstwa i zakłady ponoszą teraz duże większe koszty niż w poprzednich latach. 

Swoje nowe kalkulacje poczynił i Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej. Lokalny zakład odbiera odpady od mieszkańców gminy i miasta Kolbuszowa, które później, celem zagospodarowania, odwozi do instalacji. 

 


Wzrost inflacji podniósł koszty o 14,1 procent. Tym wyliczeniom przyjrzał się radny Krzysztof Wójcicki, członek prezydium Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Podczas styczniowej sesji, samorządowiec poruszył ten temat. 

- Czy w związku z tym jesteśmy w stanie utrzymać obecne stawki?


- dopytywał radny Krzysztof Wójcicki. Na pytanie samorządowca odpowiedział Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, który wyjaśnił, że 14,1 procent to wskaźnik inflacyjny. 


- Z uwagi na liczne zapytania mieszkańców, Urząd Miejski w Kolbuszowej informuje, że stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości zamieszkałych i częściowo zamieszkałych na terenie gminy Kolbuszowa w roku 2023 nie ulega zmianie. Tak jak w roku ubiegłym, stawka wynosi 27 zł lub 30 zł od osoby 

- gwarantują przedstawiciele kolbuszowskiego magistratu. Przypomnijmy, że osoby, które zadeklarowały przydomowy kompostownik płacą o 3 zł mniej. 

Urząd Miejski w Kolbuszowej w swoim informacji przypomniał o stosowaniu dobrych praktyk w postępowaniu z odpadami. Mieszkańcy powinni segregować:

  • butelki PET
  • tworzywa sztuczne i metale
  • papier i tektury
  • szkło 
A także ograniczenie powstawania odpadów ulegających biodegradacji poprzez ich kompostowanie. Takie działania mieszkańców mogą zagwarantować stabilność wydatków związanych z zagospodarowaniem odpadów na poziomie obowiązujących stawek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy