Reklama

Czy samorząd powiatu wspiera przedsiębiorców?

Opublikowano: sob, 2 maj 2020 10:19
Autor:

Czy samorząd powiatu wspiera przedsiębiorców? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa uderza w lokalnych przedsiębiorców. Ci mogą liczyć na wsparcie ze strony powiatu kolbuszowskiego. – My pomagaliśmy, pomagamy i będziemy pomagać przedsiębiorcom – zapewnia starosta kolbuszowski Józef Kardyś.

Przedsiębiorcy z powiatu kolbuszowskiego liczyć mogą na wsparcie płynące z Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej, udzielane w ramach tarczy antykryzysowej. W pakiecie pomocy znajduje się:

  • niskoprocentowa pożyczka dla mikroprzedsiębiorców
  • dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych
  • dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców.

 
Urząd jest cały czas otwarty
Dodatkowo, jak podkreśla starosta kolbuszowski Józef Kardyś, pomoc przedsiębiorcom płynie również ze starostwa jako urzędu. – Nasz urząd cały czas jest otwarty – zaznacza szef powiatu. – Sprawy załatwiane są na bieżąco. Dokumentacja składana przez interesanta sprawdzana jest przez pracownika danego wydziału lub pracownika obsługującego punkt podawczy, na miejscu. Pozwala to na szybkie skorygowanie ewentualnych błędów lub uzupełnienie brakującej dokumentacji – wyjaśnia starosta kolbuszowski.

– My nie zamknęliśmy urzędu nawet na jeden dzień, tak jak robiły to inne placówki. Nie stosowaliśmy też rozwiązań polegających na ustawieniu urn czy wrzutni na dokumenty.  Dbając o wszelkie zasady bezpieczeństwa cały czas obsługiwaliśmy petentów i załatwialiśmy ich sprawy na bieżąco – wyjaśnia starosta kolbuszowski. - Aktualnie urzędnicy starostwa powiatowego pracują niemal w komplecie. Ponadto pracownicy urzędu oraz powiatowego centrum pomocy rodzinie wyjeżdżają już w teren celem oględzin zrealizowanych przedsięwzięć związanych z likwidacją barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnością – dodaje.
 
W trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz petentów dwa razy w tygodniu następuje dezynfekcja całego budynku. Każdego dnia natomiast, dwa razy dziennie, personel sprzątający płynem dezynfekcyjnym czyści wszystkie klamki, włączniki, przyciski, biurka oraz toalety. Dodatkowo każdy pracownik przed wejściem do obiektu dezynfekuje obowiązkowo ręce. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE