Reklama

Czy powstanie nowe przedszkole w Kolbuszowej? O to dopytywał radny Józef Fryc

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Czy powstanie nowe przedszkole w Kolbuszowej? O to dopytywał radny Józef Fryc - Zdjęcie główne

Radny Józef Fryc ponaglał samorządowców o zorganizowanie spotkania w celu podjęcia decyzji o budowie przedszkola. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny dopomina się o rozmowy w kierunku powstania przedszkola przy Parku Niepodległości w Kolbuszowej. Czy nowe miejsce dla najmłodszych mieszkańców gminy dostanie szanse od rządzących?

Rodzice w gminie Kolbuszowa mają problem z zapisaniem dzieci do przedszkola. Tworzą się nawet listy rezerwowe. Niedawno zostało zamknięte przedszkole w Nowej Wsi. Powodem była mała liczba dzieci, które tam przebywały. Warto zaznaczyć, że wspomniane miejsce działało tylko przez kilka godzin. Być może to było powodem, dlaczego tak mało dzieci zostało tam zapisanych. 

Bez odpowiedzi

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej Józef Fryc, przewodniczący klubu Samorząd to Wspólna Sprawa, przypomniał, że samorządowcy wnioskowali o możliwość dyskusji w sprawie budowy przedszkola przy Parku Niepodległości. Miejsce to znajduje się w pobliżu kościoła św. Brata Alberta. 

Radny Józef Fryc tym razem apelowała do Krzysztofa Wilka, przewodniczącego prezydium, o doprowadzenie do odbycia komisji oświaty na temat powstania kolejnej gminnej placówki. 

 - Wniosek ten na komisji oświaty złożyłem cztery lub pięć miesięcy temu. Do dzisiaj komisja w tej sprawie się nie odbyła

- nadmienił Józef Fryc. 

Potrzeba zmian

- Uważam, że skoro burmistrz na komisji oświaty poinformował radnych o tym, w którym miejscu można budować przedszkole, że mamy zagwarantowane miejsce - mówił radny Fryc. Dodał, że jest wyznaczona dwuhektarowa działka w obrębie parku. Jak widać, jest możliwość, tylko brakuje kwestii podjęcia decyzji. 

- Nie bardzo rozumiem przewodniczącego komisji oświaty, dlaczego do dzisiaj przez pięć miesięcy nie zorganizował spotkania z użytkującymi przedszkola na terenie Kolbuszowej - kontynuował samorządowiec Józef Fryc.

- Może każdy z nas mieć zdanie na jakiś temat, ale komisja w tej sprawie powinna się odbyć i proszę pana przewodniczącego, by spowodował, aby ta komisja się w tej sprawie odbyła

- dodał. 

Po obradach rady 18 maja odbyła się komisja oświaty, ale nie poruszono na niej tematu budowy przedszkola przy Parku Niepodległości. 

W rozmowie z Korso Józef Fryc zaznacza, że żaden z dyrektorów przedszkoli nic na ten temat nie mówił. Zdaniem samorządowca komisja oświaty powinna spotkać się z dyrektorami placówek w celu omówienia i sprawdzenia, jak wygląda ich działalność. Wtedy też mogliby podjąć decyzję, czy budowa nowego przedszkola przez gminę Kolbuszowa jest zasadna. 

Do słów radnego nikt podczas sesji 28 kwietnia nikt się nie odniósł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy