Reklama

Czy opłaty za śmieci od nowego roku pójdą w górę?

Opublikowano: 27 października 2020 08:09
Autor: Anna Pocałuń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Dwie firmy chcą odbierać śmieci od mieszkańców gminy Niwiska.

Zadaniem wybranego w drodze przetargu przedsiębiorstwa będzie odbieranie odpadów komunalnych od mieszkańców, ale również z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Niwiskach. 


Czytaj także: Duże ognisko zakażenia w kolbuszowskiej "Nerce". Gdzie jeszcze?


Urząd Gminy Niwiska na ten cel chciał przeznaczyć 836 852 zł. Wykonawca zwiąże się umową na cały 2021 rok. Na przetarg odpowiedziały dwie firmy. Jedna z nich to Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Zieliński z Rakowa. Za odbiór śmieci zaproponowało 978 96,60 zł. Kolejne przedsiębiorstwo Dezako z Dębicy wskazało kwotę sięgającą 752 461,05. Termin składania ofert był do piątku (16 października).

Liczba mieszkańców w gminie Niwiska, którzy będą objęci usługą odbierania odpadów komunalnych, to około 6190. Są to dane według ewidencji ludności, osoby zameldowane, w tym szacunkowa liczba osób zamieszkałych na terenie gminy to 4 900. Liczba nieruchomości zamieszkałych to 1480. Nieruchomości niezamieszkałe liczą ok. 75 gospodarstw. 


Zobacz również: Głosy sprzeciwu w centrum Kolbuszowej [FOTO]


Przypominamy, że firma, która przetarg wygra, będzie miała również za zadanie dostarczyć mieszkańcom, którzy zgłoszą taką potrzebę, pojemnik lub kontener. 

Zadaniem odbiorcy będzie wyposażenie nieruchomości w worek czarny przeznaczony na zmieszane odpady komunalne, w przypadku nieruchomości o utrudnionym dojeździe. A także na wyposażenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy w worki o pojemności nie mniejszej niż 120 litrów, o grubości zapewniającej ich wytrzymałość. 

Wykonawca zobowiązany będzie najpóźniej do 31 grudnia do wyposażenia nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w odpowiednie pojemniki i worki oraz wyposażenia punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Czy gmina wybierze tańszą ofertę? O tym przekonamy się niebawem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.