Reklama

- Czy muszę być członkiem spółki wodnej? - dopytuje mieszkaniec Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

- Czy muszę być członkiem spółki wodnej? - dopytuje mieszkaniec Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Czy można zrezygnować ze spółki wodnej? | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Czy muszę być członkiem spółki wodnej? - dopytuje jeden z rolników z gminy Kolbuszowa. Jak dodaje nasz rozmówca w tych czasach każdy inaczej musi liczyć się z pieniądzem i szukać oszczędności.

- Nie chce finansować czegoś, co mi nie jest potrzebne - mówi nasz rozmówca. Rolnik z gminy Kolbuszowa dopytuje jak wypisać się ze spółki, a przy tym nie mieć żadnych problemów. 

Z prawnych doniesień wynika, że przepisy nie dopuszczają żadnego przymusu członkostwa w spółce wodnej. Konstytucja gwarantuje swobodę przystępowania do różnych zrzeszeń, jak i możliwość swobodnego z nich występowania.

W ostatnim czasie mieszkańcy sołectwa Kolbuszowa Górna otrzymali wiadomość, że w każdej chwili można złożyć rezygnację i nie płacić składek, które mogą wynosić nawet kilkaset złotych rocznie, które naliczane są zgodnie z wielkością działek. 

- Pisemną rezygnację należy składać w siedzibie Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Kolbuszowej przy ul. Wolskiej. Nowe nakazy będą roznoszone wraz z nakazami podatku po nowym roku, więc radzimy się pośpieszyć

- czytamy w ogłoszeniu dla mieszkańców. W tej sprawie napisaliśmy do Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Kolbuszowej. Dopytywaliśmy między innymi o korzyści bycia członkiem spółki wodnej. Zapytaliśmy też, kto może być w niej zrzeszony i jakie obowiązki musi spełniać członek spółki wodnej. Na odpowiedź wciąż czekamy. O przekazanych informacjach poinformujemy w kolejnych wydaniach tygodnika Korso Kolbuszowskie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy