Reklama

Cztery miliony złotych władze na przebudowę dworku Błotnickich

Opublikowano:
Autor:

Cztery miliony złotych władze na przebudowę dworku Błotnickich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prawie 4 miliony złotych. Tyle władze Dzikowca zamierzają przeznaczyć na kompleksową przebudowę dworku Błotnickich. To jedna z największych jak dotąd gminnych inwestycji. Na co ta kwota zostanie dokładnie przeznaczona?

W październiku gmina ogłosiła przetarg na roboty budowlane związane z rewaloryzacją zabytkowego zespołu parkowo – dworskiego. Inwestycja jest współfinansowana z unijnych pieniędzy. Umowa na przyznanie dofinansowania została podpisana z Województwem Podkarpackim 22 sierpnia. - Przyznano nam 2 mln 825 tys. zł – mówił wówczas Józef Tęcza, zastępca wójta Dzikowca.

Szacunkowa wartość planowanych prac jest jednak znacznie większa, bo według władz Dzikowca ta inwestycja może pochłonąć ponad 3 mln 529 tys. złotych. Przynajmniej tyle zakładali wstępnie urzędnicy. Jak wynika jednak z rozstrzygnięcia przetargowego, które nastąpiło 25 października, Firma Budowlana "REMBISZ" z Zielonki, zrealizuje prace za 3 mln 960 tys. złotych.
 
 

 

Ośrodek z hotelem
Na co dokładnie zostanie przeznaczona ta pokaźna kwota? Jak wyjaśniają urzędnicy, inwestycja polegać będzie na renowacji i adaptacji pomieszczeń zespołu dworskiego na potrzeby ośrodka konferencyjno-rehabilitacyjnego. Na parterze dworu ma powstać recepcja, administracja, sala restauracyjna wraz z zapleczem gastronomicznym oraz pomieszczenia i zaplecza techniczne. Na pierwszym piętrze będą także cztery jednostki mieszkalne. Przebudowana zostanie także dawna oficyna dworska (sąsiadująca z budynkiem pałacowym). Tam powstać ma hotel, w którym do dyspozycji gości będzie 16 dwuosobowych pokoi.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE