Reklama

Czterech chętnych na remont Szkoły Podstawowej w Lipnicy. Ile zaproponowali wykonawcy za swoją pracę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Czterech chętnych na remont Szkoły Podstawowej w Lipnicy. Ile zaproponowali wykonawcy za swoją pracę? - Zdjęcie główne

Jakie kwoty zaproponowali za wykonanie remontu wykonawcy? | foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Budynek szkoły i sali gimnastycznej w Lipnicy (gm. Dzikowiec) przejdzie niemały remont. W postępowaniu przetargowym zgłosiło się 4 zainteresowanych realizacją tego zadania. Jakie prace zostaną wykonane?

Jeszcze w tym roku ma zacząć się remont w Szkole Podstawowej w Lipnicy. Przetarg dzikowiecka gmina ogłosiła kilka dni temu. Cztery firmy zgłosiły się w postępowaniu przetargowym. Która z nich zaproponowała najniższą cenę? Sprawdzamy.

Czterech chętnych

Firma, która wygra przetarg na modernizację infrastruktury edukacyjnej w Lipnicy, bo tak nazywa się to zadanie, będzie miała 200 dni na wykonanie wszystkich prac. Taki termin zakończenia robót zapewnili także wszyscy zainteresowani wykonawcy.

Dzikowiecka gmina na realizację tego zadania planuje przeznaczyć 950 tysięcy złotych. Czy wszystkie firmy zmieściły się w tym budżecie? Nie do końca. Najdrożej wyceniła swoją pracę firma "Kazbut" Mariusz Kasprzak z Czermina (1 mln 242 tys. zł). Najtańsza oferta opiewa z kolei na kwotę 834 tysiące złotych. Tę cenę zaproponowała spółka "Treebud" z Myślenic.

Do konkursu wpłynęły jeszcze dwie oferty. Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Wójtowicz z Różanki zaproponował wykonanie inwestycji za przeszło 940 tys. zł, a Usługi Remontowo Budowlane Sylwester Chamera Lipa z Zaklikowa wycenił swoją pracę na 1 mln 113 tys. zł. Wszystko wskazuje więc na to, że najkorzystniejszą ofertę przedstawiła spółka z Myślenic i to ona wygra przetarg.

Elewacja i sala do remontu

Jakie prace zostaną wykonane w lipnickiej szkole? W budynku placówki część drzwi i stolarki okiennej zostanie wymieniona. Zostanie zmodernizowana także instalacja centralnego ogrzewania, a pomieszczenia wewnątrz budynku zyskają nowy blask.

Zmiany czekają także elewację szkoły - ściany zostaną docieplone styropianem. Zostanie także wykonana wyprawa elewacyjna z tynku, a płytka odbojowa zostanie wymieniona. Na dachu natomiast zostaną wykonane roboty uzupełniające - powstanie okucie kominów blachą.

Całkowicie przebudowane zostanie również wejście główne od strony północnej oraz zostaną wymienione balustrady. Dobudowana zostanie w tamtym miejscu pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Schody do piwnicy od strony północnej również czekają się remontu.

Spore zmiany czekają także budynek sali gimnastycznej i łącznika. W tym przypadku również elewacja zewnętrzna zostanie poprawiona i docieplona styropianem. W planach wymiana płytki odbojowej oraz przebudowa wejścia głównego. Na czas prac zewnętrznych będą rozstawione liczne rusztowania.

Będzie się działo

Radości z remontu nie kryje Teresa Plizga, dyrektor placówki. W rozmowie z nami przyznaje, że remont elewacji jest od dawna wymagany, bowiem ząb czasu odcisnął na budynku swoje piętno.

Dyrektor przyznała, że jest to duża inwestycja i dobrze, że temat już teraz rusza. W czasie remontu, w okresie letnim, uczniowie będą korzystać m.in. z nowego orlika.

- Mamy możliwość, żeby wszystko pogodzić. Zrobimy tak, żeby było korzystne przede wszystkim dla uczniów - powiedziała i dodała na koniec: - Cieszymy się, że ogłoszono przetarg, że będzie się działo, bo potrzeba remontu jest duża.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy