Reklama

Co ze sklepem w Dolnym Dzikowcu? Temat trafił na sesję

Opublikowano:
Autor:

Co ze sklepem w Dolnym Dzikowcu? Temat trafił na sesję  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy coraz częściej mówią o zamknięciu sklepu. Należy on do Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" z Dzikowca. O sprawę dopytywał również Krzysztof Serafin, sołtys wsi. 

Jak mówił gospodarz Dzikowca, dochodzą słuchy, że ma być zlikwidowany sklep w Dolnym Dzikowcu. - Mieszkańcy swego czasu zgłaszali i cały czas zgłaszają, że ten Dolny Dzikowiec jest taki zaniedbany, zapomniany - zaznaczył Krzysztof Serafin podczas ostatniej sesji w gminie.

Poddał on pomysł, aby gmina po likwidacji sklepu zainteresowała się działką. Propozycją sołtysa było powstanie tam placu zabaw dla dzieci z okolicznych domów. O wyjaśnienie przedstawiciel sołectwa poprosił przewodniczącego rady.  

Jak tłumaczył Eugeniusz Panek, przewodniczący RG Dzikowiec, który jest jednocześnie pracownikiem spółdzielni, zarząd "Samopomocy Chłopskiej" podjął uchwałę o likwidacji sklepu.

- Sklep jest nierentowny - mówił Panek. - My jako Gminna Spółdzielnia musieliśmy dokładać. Mieszkańcy zamiast u nas, kupują pieczywo przy drodze. Wszyscy narzekają, że sklep powinien być, bo jest potrzebny, ale dzisiaj utrzymanie pracownika kosztuje około 5 tys. - wyliczał przewodniczący, wspominając o bardzo małym utargu. - Pracownik nie wyrabia na siebie, nie mówiąc już o mediach. Podjęta została uchwała, ale nie jest dokładnie powiedziane, kiedy sklep zostanie zlikwidowany - zaznaczył. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE